(©FSS)

Futsaleri grabe ka SP, Norveška pregažena u Požarevcu

Vreme čitanja: 1min | sre. 09.11.22. | 21:07

Rapsodija Orlova – 5:1

Dug put još čeka reprezentaciju Srbije u futsalu do Svetskog prvenstva, ali za sada „vozi“ pravim putem.

Futsaleri Srbije su večeras u Požarevcu, u 3. kolu kvalifikacija za Mundijal, deklasirali Norvešku sa 5:1 i privremeno su preuzeli prvo mesto u grupi. Samim tim su obezbedili makar baraž za finalnu rundu kvalifikacija, ali gotovo sigurno je da će proći makar kao najbolji drugoplasirani.

Imaće Srbija priliku da se izbori i za prvo mesto u grupi, ali će za to morati da odmeri snage sa Francuskom u gostima. Meč u našoj zemlji završen je bez golova.

Izabranici selektora Dejana Majesa nisu sebi dozvolili opuštanje protiv Norveške pred sjajno popunjenim tribinama u Požarevcu. Već posle prvih 20 minuta igre bilo je 3:0 golovima Tomića, Lazarevića i Marinkovića. U nastavku je Rosić povisio rezultat, Egen je postigao počasni pogodak za goste, dok je Moen autogolom stavio tačku na meč u Požarevcu.

Srbija je igrala u sastavu: Aksentijević, Matijević, Vasić, Tomić, Lazarević. Vulić, Aleksić, Milosavljević, Rosić, Rakić, Avramović, Tomić, Marinković, Ćirka.