
Gatuzo obećao – Gatuzo održao reč: Italija traži novog selektora
Vreme čitanja: 2min | pet. 03.04.26. | 15:38
Legendarni fudbaler podneo ostavku posle eliminacije u Zenici
Obećao je i obećano ispunio. Nakon Gabrijelea Garvine i Đanluiđija Bufona, FS Italije je napustio i selektor reprezentacije Đenaro Gatuzo.
Legendarni fudbaler Milana je u oktobru izjavio da će preuzeti zasluge ukoliko odvede reprezentaciju na Mundijal ili će u suprotnom morati da napusti Italiju i živi daleko od domovine. Nakon što su Azuri doživeli debakl u Zenici i porazom od Bosne i Hercegovine ostali bez trećeg uzastopnog učešća na svetskim prvenstvima, popularnom Rinu nije bilo druge već da ispuni obećanje.
Izabrane vesti
Da li će se odsetili iz Italije i u godinama što dolaze živeti u inostranstvu pokazaće vreme, ali je Gatuzo prepoznao trenutak i preuzeo odgovornost za neuspeh.
“Teška srca, pošto nismo uspeli da ostvarimo cilj koji smo sebi postavili, smatram da je moje vreme kao selektora reprezentacije završeno. Dres Azura je najdragocenija imovina u fudbalu, zbog čega je ispravno da se od samog početka budućim čelnicima olakša u donošenju odluka”, rekao je Gatuzo.
Bivši trener splitskog Hajduka je Italiju vodio na osam utakmica, ostvarivši učinak od šest pobeda i dva poraza. Jednog više nego što je smeo.
“Želeo bih da se zahvalim predsedniku Gabrijeleu Gravini i Đanluiđiju Bufonu, kao i svim zaposlenima u Savezu, na poverenju i podršci koju su mi uvek ukazivali. Bila mi je čast da vodim reprezentaciju, igrače koji su pokazali posvećenost i odanost dresu. Ali najveća zahvalnost ide navijačima, svim Italijanima koji nikada nisu propustili priliku da pokažu ljubav i pruže podršku reprezentaciji tokom ovih meseci. Uvek sa Azurima u srcu”, zaključio je Gatuzo.
Na Fudbalskom savezu Italije je sada da pronađe novog selektora, nekoga ko će vratiti četvorostrukog svetskog prvaka na željeni put. Njegovo ime, doduše, teško da će biti poznato pre 22. juna za kada su zakazani izbori za novog predsednika FS, koji bi trebalo da donese konačnu odluku o Gatuzovom nasledniku.
Ipak, italijanski mediji uveliko spekulišu o tome ko bi to mogao da bude, a kandidati su navodno Antonio Konte, Masimilijano Alegri, Roberto Mančini, Simone Inzagi, a mašta se i o Karlu Ančelotiju i Pepu Gvardioli.






_(1).jpg.webp)



_Cropped.jpg.webp)





