Gent opet korak unazad, Jaremčuk sve zabrljao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.12.20. | 20:11

Ukrajinac dobio crveni karton u 22. minutu...

Tri pobede u nizu, od čega dve protiv šampiona Briža i velikog rivala Standarda, a onda poraz od prosečnog tima kakav je Kortrajk - 0:1. I Gent je ponovo napravio veliki korak unazad.

Rival Crvene zvezde u ovogodišnjoj grupnoj fazi Lige Evrope doživeo je deseti poraz u sezoni - više u Belgiji imao samo Serkl Briž - dozvolivši da ga današnji rival preskoči na tabeli i u dobroj meri obezvredi sve dobro urađeno prethodnih nedelja.

Ako prstom treba pokazati na krivca onda je to jedan od najboljih igrača tima, Ukrajinac Roman Jaremčuk, strelac dva u tri prethodne pobede. Iskusni napadač napravio je veliku glupost u 22. minutu utakmice, kada je posle koškanja sa Srbinom Petrom Golubovićem odlučio da pravdu uzme u svoje ruke. Nije bilo strašno niti previše nasilno, neko će reći obično guranje kakvih ima na desetine tokom utakmica jačeg intenziteta, međutim arbitar je odlučio da posle pregleda snimka pokaže Jaremčuku put u svlačionicu.

I sa čovekom manje Gent je bio nešto nadmoćniji do kraja prvog dela, ali u nastavku nije mogao da zadrži taj ritam.

Gol odluke postigao je saigrač El Fardu Bena iz reprezentacije - Faiz Selemani. Bio je to zaista sjajan prodor od dobrih tridesetak metara, nekoliko driblinga u punoj brzini i veoma precizan udarac - 1:0.

Probali su gosti u finišu uvođenjem iskunog Depoatra i Klajdinsta da izbegnu poraz, ali nisu uspeli. Kortrajk se odbranio i odneo važna tri boda.

BELGIJA 1 - 19. KOLO

Klub Briž – Eupen 3:0 (0:0)