Gent u usponu: Tri komada za osam minuta Serenu

Vreme čitanja: 2min | sre. 23.02.22. | 20:58

Davljenik nemoćan na Gelamko Areni

Uspeo je Gent da prebrodi januarsku krizu – tri remija i poraz – i podigne formu pred završne runde prvog dela šampionata. Uspon na tabeli Bizoni su nastavili na svom terenu protiv Serena, upisavši treću uzastopnu pobedu u prvenstvu - 4:0 (3:0).

Ujedno, prvu na Gelamko Areni još od sredine decembra, kojim je iskoristio poraze Šarloe i Genka da se odlepi i pokuša da se umeša u borbu za mesto u prva četiri. Seren je s druge strane vezao treći poraz u ligi i ostao na pretposlednjem mestu, sa tri boda zaostatka za prvim timom iznad crte.

Ako je u prethodna dva kola i mogao da se nada bodu i dugo odolevao Šarloi i Antverpenu, protiv Genta Seren nije imao šanse. Uvodnih 15 minuta, toliko su se gosti držali u životu, ali kada ih je Loran Depoatr načeo, potekla je reka golova. U narednih osam minuta Gent je postigao još dva gola, ispod oba se potpisao Tarik Tisudali i domaćin je već do polovine prvog dela igre spakovao tri boda u džep.

Početkom drugog poluvremena u strelce se upisao i Matis Samois za najubedljiviju pobedu Bizona još od 6. kola i "šestice" Klub Brižu.

BELGIJA 1 - 28. KOLO

Serkl Briž - Beršot 2:0 (2:0)