Andre Pjer Žinjak (©AFP)

Godine su samo broj, klasa je večna: Dobri, stari Andre Pjer Žinjak (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 04.04.22. | 05:19

Meksička Klausura: Tigres lider posle pobede na svom terenu protiv Tihuane sa 2:0. Desetim golom u sezoni, francuski veteran se učvrstio na prvom mestu liste strelaca

Napunio je u decembru Andre Pjer Žinjak 36 godina, ali nije još za penziju. Francuski internacionalac, nekadašnji reprezentativac Galskih petlova, igra već sedmu sezonu u dresu Tigresa. Posle povreda i slabije forme u 2021. godini, u ovom šampionatu Klausure podsetio je na najbolje dane kada je tresao mreže u dresu Marselja i Trikolora.

Tigres je pobedio Tihuanu na svom tereneu sa 2:0 u 12. kolu, a drugi gol na meču delo je veterana u 74. minutu. Posle poraz do ovog kola vodeće Pačuke, sada je ekipa iz San Nikolasa na čelu prvenstva Sombrerosa, jedne od najjačih liga van Evrope. Žinjak je sa 10 golova najbolji strelac Klausure, ima dva pogotka više od Argentinca Nikolasa Ibanjeza iz Pačuke.

Tihuana je odolevala u prvom poluvremenu. U nastavku terenska inicijativa domaćina je urodila plodom. Prvo je Huan Pablo Vigon iz neposredne blizine uspeo da ćušne loptu u mrežu u 59. minutu, a trijumf Tigrovima je potvrdio Žinjak u 74. Dobio je dobru loptu od Paragvajca Karlosa Gonzaleza, otresao je s leđa čuvara, a onda u stilu iskusnog strelca prebacio golmana Orozga za treću vezanu pobedu Tigresa i nagoveštaj da ekipa iz San Nikolasa, posle nekoliko slabijih izdanja, sada puca na titulu u veoma izjednačenom šampionatu Meksika.

Utorak, 21.00: (9,00) Benfika (4,90) Liverpul (1,40)

Od prethodnog leta, boje Tigresa brani i Florijan Tovan, još jedan bivši igrač Marselja. On je jesenas imao dosta problema s povredama, ali ove godine je u odličnoj formi, postigao je tri gola i počinje da opravdava godišnju platu od 5.000.000 evra.

Podsetimo, posle 17 kola šampionata, igraće se plej-of. Najbolja četiri tima plasiraće se direktno u četvrtfinale, dok će timovi od pete do 12. pozicije da igraju baraž za nastavak borbe za titulu. U protekloj Aperturi šampion je bio Atlas iz Gvadalahare.

-------------------

Misliš da poznaješ fudbal bolje od drugih? Mozzart Prognozzer ti pruža šansu da to i dokažeš i osvajaš vredne nagrade svake nedelje! Odigraj odmah potpuno besplatno!