©AFP
©AFP

Godoj servirao hladnu osvetu za četvrtfinale kupa, Platense sat vremena odolevao sa desetoricom

Vreme čitanja: 2min | uto. 02.04.24. | 01:45

Pogodak Santjaga vredan četvrtfinala Liga kupa (2:1)

Bez rezultatskog značaja i praktično sat vremena sa igračem manje Platense je uspeo da prilično namuči Godoj Kruz, međutim gosti su uspeli da pogotkom rezerviste Santjaga stignu do tri boda i tako overe mesto u četvrtfinalu Liga kupa Argentine. Nova tri boda uticala su da gosti stignu do 26 bodova, odnosno zalihe koju ne mogu da "istope pratioci ispod četvrtog mesta.

Poveli su gosti već u trećem minutu, iz prve ozbiljnije akcije. Posle prodora po desnom boku i centaršuta na drugu stativu loptu je glavom spustio Tomas Konečini, a Ernan Lopez natrčao i sa ruba peterca iskoristio zicer poslužen na tacni.

Domaćin je zaostatak neutralisao u 28. minutu, posle gužve pred golom rivala i kornera nakon kojeg je lope reagovao golman Petroli. Odbijena lopta posle intervencije čuvara mreže Godoj Kruza stigla je do Matea Pelegrinija koji je hladnokrvnim udarcem doneo izjednačenje.

Gol za 1:1 ispostavio se kao kratkotrajan povod za radost gostiju s obzirom na to da su samo pet minuta kasnije ostali sa igračem manje. Direktan crveni karton je zaradio Ignasio Vazkez zbog neopreznog starta u duelu sa Galdamesom i tako uticao da već osetna inicijativa gostiju postane intenzivnija. Besni Vaskez je posle isključenja pokušao da se obračuna sa rezervnim golmanom protivničkog tima, Robertom Fabijanom Ramirezom, koji je zbog reakcije takođe zaradio crveni karton.

U želji da stignu do pobede vredne četvrtfinala gosti su intenzivirali pritisak, međutim borbeni fudbaleri Platensea su i sa desetoricom uspeli da skupo prodaju kožu u utakmici koja za njih nije imala rezultatski značaj. Trudio se domaćin da pokvari planove rivalu, ali ga je u tome sprečio Santjago golom u prvom minutu sudijske nadoknade za plasman u četvrtfinale, ali i osvetu ekipi koja ih je prošle godine eliminisala na penale u polufinalu Liga kupa.