Golčina Viga i dosada na Marakani: Zvezda na pola koraka od titule! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 10.04.23. | 19:56

Crveno-beli sa manje od pola snage slavili protiv Radničkog – 2:0

Nije bilo navijača na tribinama Marakane, ali ništa značajno fanovi dva kluba nisu propustili, pošto se duel između Crvene zvezde i kragujevačkog Radničkog pretvorio u marš monotonije i dosade. Tim Miloša Milojevića slavio je u 30. kolu Mozzart Bet Superlige rezultatom (2:0), lepim golovima Aleksa Viga i mladog reprezentativca Srbije Stefana Mitrovića.

Argentinac je nagovestio u šestom minutu festival lepih poteza na najvećem srpskom stadionu, ali je umesto toga viđeno poluvreme solidnog ritma i otaljavanje posla u nastavku. Dovoljno da crveno-beli postignu još jedan pogodak preko Stefana Mitrovića i dođu na pola koraka od šampionske titule. Ukoliko im se ne poklope sutrašnji rezultati, crveno-belima će za matematičko osvajanje novog šampionskoh pehara biti potreban bod u prvom kolu plej-ofa protiv drugoplasirane ekipe.

Imaće dovoljno vremena učenici Miloša Milojevića da povrate energiju, jer su većinu vremena današnjeg susreta odigrali bez iste. Samo je Argentinac Vigo držao nivo i igrao fudbal sa žarom u očima, donekle i Kings Kangva. Ostalo je bilo klimavo, ali Radnički, osakaćen brojnim kadrovskim problemima, nije mogao da pripreti. Gosti su završili meč bez šuta u okvir Borjanovog gola.

Odlučio se Miloš Milojević da ispoštuje Kingsa Kangvu posle odličnog izdanja u Subotici i obezbedi mu mesto startera na uštrb Gelora Kange. Zvezda je počela i sa Jegorom Prucevim i Markom Rakonjcem u samom špicu, dok je Radnički, lišen bilo kakvih rezultatskih imperativa, stigao na Marakanu bez povređenih Čolovića i Vidosavljevića, te suspendovanog Zorića. Očekivao se meč bez mnogo taktiziranja, sa spuštenim gardovima, što je nagovestio lep pogodak Aleksa Viga. Argentinac se u šestom minutu namestio na 25 metara od gola i levom nogom pogodio ugao, za treći pogodak u Mozzart Bet Superligi.

Bio je to nagoveštaj Zvezdinog cunamija po varljivom aprilskom vremenu, pogotovo što je Kings Kangva doneo brži protok lopte. Međutim, kako je vreme prolazilo, tako je ritam utakmice na praznoj Marakani padao. Videla se ponovo ideja trenera Radničkog i težnja da igra sa visoko podignutim bekovima i značajnim posedom lopte.

Nisu gosti napravili ništa značajno, osim kontre Činedua, ali su visokim presingom znali da naprave probleme Crvenoj zvezdi u izgradnji napada. Teško je i Crvena zvezda dolazila do izglednih prilika, mada je Katai u 15. minutu mogao da zatvori meč.

Crvena zvezda nije bila raznovrsna kako obično ume. Nije bilo proboja po levom boku, uglavnom su se crveno-beli oslanjali na rasploženog Aleksa Viga, kome je u izgradnji napada pomagao Kings Kangva. Malo lopti je došlo do Marka Rakonjca, posebno u periodu kada je utakmica iseckana brojnim faulovima na sredini terena.

Teško je Crvena zvezda ulazila u šanse u drugom poluvremenu. Krv je prostrujala kroz telo šampionskog tima tek kada su na teren stupile mlađe snage, Stefan Mitrović i Nikola Mituljikić. Imao je momak rođen 2003. godine lep šut sa distance i bio blizu prvenca, ali mu se nije posrećilo. Drugi gol ovog proleća postigao je Stefan Mitrović.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 2:0 (1:0)