Gold kup: Panama kao streptomicin za Kostariku, Martinik ozbiljno iznenadio

Vreme čitanja: 1min | uto. 27.06.23. | 05:11

Ekipa Tomasa Kristijansena dominantna

Panama baš ume sa Kostarikom. To je potvrdila još jednom, na Gold kup premijeri u grupi C. Ekipa Tomasa Kristijansena slavila je sa 2:1 i tako upisala šesti trijumf na poslednjih osam mečeva sa ovim rivalom.

Panama je diktirala ritam, imala više loptu u nogama, imala daleko više šansi i ako ćemo prema statistici, trebalo je da slavi i ubedljivije. Golman Kostarike Čamoro zabeležio je čak osam odbrana pored dva primljena gola...

Njegovu mrežu zatresli su Fahardo u 23. i Barsenas u 68. minutu. Konačan rezultat postavio je Aron Suarez u 92. minutu.

U okviru iste grupe Martinik je priredio veliko iznenađenje pošto je savladao El Salvador sa 2:1. Presudila su dva brza gola u 11. i 16. minutu. Mada je od 48. minuta imao igrača više, Salvador nije uspeo da izbegne poraz. Enrikez je u 83. minutu promašio penal, da bi u poslednjem minutu sudijske nadoknade Tamakas autogolom postavio konačnih 1:2.

Martiniku je ovo prva pobeda na Gold kupu posle četiri vezana poraza i najveći skalp još od Kanade i 2013. godine.