Gospodar vazdušnog prostora Bundeslige - Antoni Modest (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.12.21. | 19:38

Francuski napadač 11. golom u sezoni, a osim glavom, doneo minimalnu pobedu Kelnu protiv Štutgarta - 1:0

Antoni Modest nastavio je da vuče Keln kqa mestima koja vode u Evropu postigavši u 89. minutu utakmice protiv Štutgarta gol vredan celog plena. Francuski ofanzivac odlično je reagovao nakon centaršuta Kingslija Šindlera i osmi put ove sezne glavom zatresao mrežu rivala.

Osokoljeni pobedom nad Volfzburgom (3:2) u prethdnom kolu, fudbaleri Kelna dočekali su poslednji izazov u 2021. godini motivisani da ponovo stignu do celog plena i iskoriste činjenicu da im na noge dolazi protivnik uzdrman ubedljivim porazom od Bajerna (0:5).

Domaćin je pobedničke ambicije nagovestio već u 10. minutu kada je Luis Šaub pogodio mrežu, međutim gol je poništen nakon VAR analize zbog ofsajda.

Od poništenog do odlučujućeg pogotka rivali su imali po nekoliko šansi da trasiraju susret u željenom smeru, od kojih je najbolju imao upravo Modest u 73. minutu, međutim iz izgledne pozicije je gađao van okvira gola. Iako se Francuz iskupio 16 minuta kasnije između dve prilike u kojimase našao dilemu je mogao da razreši i Jonas Hektor koji je u 83. minutu glavom gađao pored leve stative.

Šestom pobedom u prvenstvu Keln je održao korak u osnosu na Union Berlin i Ajntraht koji imaju po dva boda više od Jarčeva, dok je Štutgart sa osmim porazom ostao u zoni ispadanja uz 17 osvojenih bodova u isto toliko kola.