Grojter može polako nazad u Cvajtu: Bore u 94. za Ajntrahtov beg od opasne zone (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.11.21. | 21:22

Domaćin izjednačio u 92. minutu, pa dva minuta kasnije ispustio bod - 2:1

Vratio se Grojter Firt ove sezone u Bundesligu, ali bolje da nije. Novajlija u eliti ne samo da ne može nikgoa da dobije, već teško da može i do boda. Jedini do sada osvojio je u drugom kolu protiv Arminije i od tada niže poraz za porazom. Deveti u nizu, deseti ukupno u prvenstvu pretrpeo je na svom terenu protiv Ajntrahta golom u četvrtom minutu nadoknade - 2:1 (0:0).

Filip Kostić je probio po levom boku, uputio karakterističan centaršut u šesnaesterac, Ndika malo kačio loptu, dovoljno da je prebaci na drugu stativu, gde je sačekao Rafael Santos Bore i sproveo u mrežu.

Navikao je tim iz Bavarske da gubi ove sezone, ali će ga večerašnji posebno boleti iz razloga što je samo dva minuta ranije stigao do izjednačenja. Ajntraht je u 75. minutu prekinuo monotoniju preko Sebastijana Rodea, Daiči Kamada je oteo loptu rivalu u ispred njegovog šesnaesterca, dodao do Nemca, a nekadašnji fudbaler Bajerna sa ivice šesnaesterca matirao Marijuša Funka.

Krenuo je domaćin po bod u finišu, jer ništa nije ni imao da izgubi. Kevin Trap je uspeo da odbrani udarac Timotija Tilmana tri minuta pre kraja regularnog dela, ali je potom slabo reagovao kod kornera u drugom minutu nadoknade. Nije ga to ipak koštalo statusa tragičara, jer ga je ubrzo spasio Bore. I timu iz Frankfurta doneo prvi trijumf posle tri vezana meča bez istog. Trijumf koji ga je udaljio na tri boda od opasne zone. Tamo gde Grojter drži fenjer.