Gvardiolino oružje za osvajanje planete se otelo kontroli: Halandovih šest golova na četiri meča, Palasu malo i 2:0

Vreme čitanja: 3min | sub. 27.08.22. | 18:08

Het-trik neveorovatnog Norvežanina i veliki povratak Građana protiv sastava Patrika Vijerev - 4:2

Kada postiji mašina za uništavanje svega što joj se nađe na putu, onda je onaj koji uspe da je se domogne postaje glavna opasnost za osvajanje čitave planete. Jedne takve fudbalske mašine dokopao se Đozep Gavrdioa, koji preti da od Erlinga Halanda napravi golgetersku mašinu kakvu svet dugo nije video. Fenomenalni Norvežanin došao je do cifre od šest postignutih golova na četiri utakmice u Premijer ligi, a sa današnjim het-trikom bio je direktno zaslužan za preokre aktuelnog šampiona protiv Kristal Palasa i povratak na lidersku poziciju - 4:2 (0:2).

Kada ste ovako moćni kao Mančester Siti onda protivnicima poput Kristal Palasa dva goala prednosti koje su imali sve do 53. minuta utakmice ništa nije značilo. Samo se tražio momenat koji bi promenio dešavanja na terenu, a taj momenat kreirao je Bernardo Silva odličnim prodorom i efektnim pogotkom sa ivice kaznenog prostora, koji je potpuno uzdrmao konstrukciju igre ekipe Patrika Vijere, što je kasnije maksimalno iskoristio snažni Haland.

Gostima se utakmica otvorila na idealan način, posle svojih vrlo neugodnih prekida. Poveli ranim autogolom Džona Stonsa koji je prouzrokovao Ebereči Eze, poslavši oštru loptu u srce šesnaesterca, koju je prvo zakačio Voker, a onda se od Stonsa odbila iza leđa Edersona. Eze je idealan prekid izveo i u 21. minutu, kada je na vrhu peterca u idealnoj poziciji pronašao izvrsno postavljenog Joakima Andersena.

Sastav Đozepa Gvardiole se nije pošteno ni zagrejao, a već je vodio sa 2:0, dok je Palas prvo poluvreme okončao sa dva udarca u okvir gola i svega 25 odsto lopte u posedu. Ipak, Sitijevih 75 odsto, kao i sedam šuteva (svi van okvira gola) nisu ništa doneli aktuelnom šampionu po pitanju rezultata u prvih 45 minuta utakmice.

Sve se promenilo u nastavku. Posle gola Bernarda Silve na terenu su se našli Gundogan i Alvarez, a onda je ritam progutao protivnika. Haland je u 62. minutu bio na pravom mestu da glavom u mrežu pošalje upotrebljiv centaršut Fodena, dok smo osam minuta kasnije videli perfektciju jednog prekida.

Domaći su posle kornera u 70. minutu imali osam dodira sa loptom, a sve se završilo golom sa druge strative na kojoj je na pravom mestu bio Haland. U tom napadu učestvovala su petorica igrača, a asistenciju je upisao Stons. Igračima Kristal Palasa je ostalo samo da pogledima isprate fantastičnu razmenu pasova, jer bukvalno nisu znali šta da urade.

Sjajno drugo poluvreme domaćina kompletirano je u 81. minutu, kada je Gundogan samo poslao loptu u sredinu, a onda je Haland na dominantan način zagradio loptu i postavio konačan rezultat meča.

Palasu je upravo u drugom poluvremenu nedostajao povređeni Vilfred Zaha, koji je mogao da odgovori iz nekog od kontranapada, mada je gostima danas bilo prilično teško da napuste svoju polovinu u drugih 45 minuta utakmice.

ENGLESKA 1 - 4. KOLO

Sautempton - Mančester junajted 0:1 (0:0)