Hapoel Ber Ševa (©AFP)

Hapoel Ber Ševa uveličao veliku nedelju izraelskog fudbala u Evropi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 04.08.22. | 22:03

Srušen Lugano u Švajcarskoj – 2:0

Fantastično je odigrao Makabi iz Haife, deklasirao je Apolona sa 4:0. Danas je Makabi iz Tel Aviva slavio protiv Arisa – 2:0. A, fantastičnu nedelju u evro kupovima za izraelske klubove uveličao je Hapoel Ber Ševa.

Vicešampion Izraela slavio je protiv Lugana usred Švajcarske i sebi otvorio vrata poslednje runde kvalifikacija za Ligu konferencije, a državi doneo veliki bod za UEFA rang listu – 2:0.

Nije Hapoel bio tako dominantan kako bi se moglo zaključiti na osnovu rezultata, ali je znao šta hoće i kako da do toga dođe. Lugano je imao jalovu inicijativu i neki šut na gol više, međutim, Izraelci su bili efikasni u napadu, nisu trošili mnogo šansi.

Prvi gol je postignut iz vihorne kontre, koju je sjajnim skokom i udarcem glavom krunisao Josefi. U finišu, kada je Lugano krenuo na sve ili ništa, gosti su iskoristili smušenost odbrane Švajcaraca, a Selmani je lako sa peterca pogodio za velikih 2:0 pred revanš u Izraelu.

Ukoliko Partizan ne uspe da prođe AEK iz Larnake, gotovo sigurno će ga na poslednjem stepeniku pred grupnu fazu Lige konferencije dočekati Levski iz Sofije.

Sasvim očekivano, Bugari su pobedili Hamrun na Malti, ali daleko teže nego što se očekivalo. Dok je Levski u dve utakmcie razbio PAOK u prošlom kolu, ovog puta su do trijumfa došli u sudijskoj nadoknadi preko Krasteva – 1:0. A, moglo je da bude lakše, možda i ubedljivije da je isti igrač pogodio penal u 11. minutu.

Norveški Viking je završio posao, pošto je u Stavangeru razbio Slajgo sa 5:1. Posle samo osam minuta igre bilo je 2:0 za domaćina, tako da su Irci ostali bez žara da se dalje bore, pa su brojali koliko im se puta zatresla mreža.