©Screen shot

Hodajući problem! Bajanov prekid filma u 35. sekundi meča - četvrti crveni karton, pa 0:6 (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 22.04.22. | 22:12

Rize zbog Brazilca nastradao u okršaju sa Fenerbahčeom, uz het-trik Serdara Dursuna

Ako neko može da se nazove hodajućim problemom za svoju ekipu, onda je to defanzivni vezni igrač turskog Rizea Fabrisio Bajano. Brazilac je dobio četvrti crveni karton u ovoj sezoni, a skrivio ga je u neverovatnoj 35. sekundi utakmice zbog udaranja protivničkog igrača Migela Krespa. Taj detalj potpuno je uništio svaku nadu ekipe Bulenta Korkmaza, koja je na kraju pretrpela poraz - 0:6 (0:3).

Krespo je dosta teatralno reagovao u trenutku kada je fauliran, ali je Bajanova reakcija bila katastrofalna. Prilikom duela je nekoliko puta udario protivničkog igrača u leđa, a onda je potpuno poludeo kada ga je video na travi, posle čega je reagovao sudija Halil Umut Meler i poslao ga u svlačionicu.

Kasnije je heroj ubedljive pobede gostiju postao Serdar Dursun, koji je postigao het-trik, od čega je dva postigao sa penala. Seriju golova prethodno je započeo Urugvajac Dijego Rosi, koji je započeo seriju pogodaka u devetom minutu utakmice. Dursun je bio asistent kod prvog gola svoje ekipe, a do brojke od tri postignuta gola stigao je već u 51. minutu, a sa terena je izašao u 64. minutu.

Gde je on stao, samo minut kasnije nastavio je njegov "zamenik" Ener Valensija, koji je krinisao odličan centartšu Arde Gulera u 65. minutu utakmice. Tačku na ubedljivo slavlje sastava Ismalila Kartala stavio je Nazim Sangare u 76. minutu.

Fener se učvrstio na drugom mestu tamošnjeg Super liga, sa četiri boda više i utakmicom više od trećeplasirane Konje, tako da spokojno čeka gostovanje ekipe Ersana Parlatana u Malatiji (nedelja, 15.00).

TURSKA 1 - 34. KOLO

Rize - Fenerbahče 0:6 (0:3)