Luka Jović u akciji (©Reuters)

Hrustić sa zemlje u rašlje za nadu u Frankfurtu, četvrto mesto prepušteno Dortmundu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.05.21. | 17:32

Majnc šokirao Ajntraht

Dva kola pre kraja Bundeslige, Ajntraht je prepustio četvrto mesto Borusiji Dortmund. Remijem sa komšijskim Majncom 1:1, klub iz Frankfurta pao je na bod manje od Borusije i mogao bi da ostane bez plasmana u Ligu šampiona iako je dugo bio među četiri vodeća tima prvenstva.

Tim Filipa Kostića i Luke Jovića, koji su igrali ceo meč ove nedelje, do kraja će igrati protiv otpisanog Šalkea u gostima i bezbrižnog Frajburga kod kuće, a žuto-crni posle pet uzastopnih pobeda sezonu završavaju gostovanjem u Majncu i duelom sa Bajer Leverkuzenom kod kuće. Prvi nisu ugroženi, ali bi s dva poraza teoretski mogli da padnu na mesto koje vodi u baraž za opstanak, dok drugi imaju poziciju koja vodi u Ligu konferencija, ali bi uz dve pobede možda mogli i do Lige Evrope.

Bolji je bio Ajntraht u meču sa Majncom, imao značajno više šuteva (14:6), imao bolje šanse, ali nije uspeo da slavi. Dugo je trebalo favorizovanim domaćinima da nadoknade zaostatak u kom su bili od 11. minuta, posle snažnog šuta Karima Onisiva sa dvadesetak metara. Tek u 86. uspeli su da izjednače, a učinio je to Australijanac Ajdin Hrustić i to na vrlo atraktivan način - udarcem sa zemlje u rašlje gostujućeg gola. Prvo je nekadašnji đak Šalkea i Groningena, koji je prošlog septembra stigao u Frankfurt iz Holandije, bio blokiran, ali se odlično snašao kada je lopta ponovo došla do njega. Bio je to prvenac 24-godišnjeg ofanzivnog veziste u devetom nastupu za Ajntraht. Vredan kakve-takve nade da će se klub domoći Lige šampiona.

Mnogo toga bilo bi drugačije da je Zuber bio precizniji u drugom minutu nadoknade, kada je šutirao sa ivice kaznenog...