©AFP

I Fortuna Sitad je postala bauk za užasni Ajaks (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.03.24. | 16:44

Bez pobednika na Johan Krojf Areni - 2:2

Kontinuitet dobrih rezultata je nepoznata imenica kada je u pitanju Ajaks ove sezone. Za Kopljanike je ozbiljan bauk postala i Fortuna Sitad, koju ni drugi put ove sezone nisu uspeli da savladaju, a pre toga su bili u seriji od devet uzastopnih pobeda - 2:2 (1:0).

Izabranici Džona van et Šipa su znatno više napadali, imali pozamašan boj izrazitih šansi pred protivničkim golom, ali tu svoju dominaciju po ko zna koji put ove sezone nisu uspeli da materijalizuju i kroz rezultat. Ali ne samo to, u poslednjih dvadesetak minuta utakmice bili su prinuđeni da jure prednost protivnika, s obzrom da je Fortzuna u prvoj polovini drugog dela igre poništila pogodak Keneta Tejlora iz osmog minuta.

Prvo je Deroj Duarte postigao efektan pogodak sa ivice kaznenog prostora u 49. minutu, a onda je Kaj Serhujs iskoristio lošu reakciju domaće odbrane u 66. minutu i iz neposredne blizine, posle odbitka, savladao nemoćnog Dianta Ramaja.

Opsada gostujućeg gola u završnici meča dala je rezultat, ali je bila dovoljna samo za osvajanje jednog boda. Posle kornera sa leve strane u 88. minutu najbolje se snašao Brajan Bobi, koji je uspeo da savlada raspoloženog Mihaela Veripsa.

Ajaksu je izjednačujući gol bio potreban znatno ranije. Brajan Brobi je pretio i u 79. minutu, ali je Vrips sjajno intervenisao, a odlični čuvar mreže Fortune je pet minuta kasnije zaustavio i pokušaj Branka van den Bomena.