Istorija je ispisana: Brajton prvi put savladao Siti

Vreme čitanja: 1min | uto. 18.05.21. | 22:02

Građani ispustili dva gola prednosti i sva tri boda - 3:2

Dugogodišnji san Brajtona večeras je postao java i to za samo 26 minuta koliko je izabranicima Grema Potera bilo potrebo da preokrenu rezultat i sa 0:2 stignu do 3:2.

Idealno otvoren susret gostiju i gol Gundogana već u drugom minutu nagoveštavali su novu u nizu rutinskih pobeda Građana na gostovanju Brajtonu, međutim posao saigračima otežao je Kanselo prekršajem za crveni karton u 10. minutu.

Igrač manje nije se odrazio na Građane koji su po modelu iz prvog poluvremena u ranoj fazi nastavka udvostručili vođstvo. Ipak, gol Fila Fodena, umesto da donese mirnu završnicu gostima kao da je probudio igrače Brajtona koji su samo dva minuta kasnije preko Trosara smanjili zaostatak, a potom, u 72. minutu i izjednačili zahvaljujući Vebsteru.

Potpuni preokret četiri minuta kasnije režirao je Brn i tako naneo Sitiju šesti poraz ove sezone u Premijer ligi.