"Nedostajao još jedan gol: Maksimović"

Italijani dva od moguća četiri: Volfzburg ponovo ponizio Inter, Torino umalo da iznenadi Zenit (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 19.03.15. | 22:59

Lord Bendtner strelac pobedonosnog gola na Meaci, a Maksi Lopez u sudijskoj nadoknadi vremena umalo doneo Bikovima produžetak

Nedostajao još jedan gol: MaksimovićItalija je imala čak pet predstavnika u osmini finala Lige Evrope, a za plasman u samu završnicu ovog takmičenja boriće se samo dva – Napoli i Fiorentina.

Inter protiv Volfzburga nije uspeo da nadoknadi dva gola minusa iz prvog meča, štaviše nije uspeo ni časno da se oprosti pošto je i na svom terenu morao da juri rezultat, a na kraju je doživeo još jedan poraz – 1:2. Neroazuri su kapitulirali već u 24 minutu, kada je De Brujne asistirao usamljenom Kaliguri, koga su prethodno čuvari nonšalantno ostavili da istrči kontru do kraja i matira golmana Kariza. Inter u 71 minutu, uz dosta sreće, uspeva da dođe do izjednačenja preko Palasija, ali Niklas Bendtner minut pre kraja zakucava poslednji ekser u mrtvački sanduk – 1:2.

Nemanja Vidić je ceo meč presedeo na klupi, dok je Zdravko Kuzmanović ušao u igru u 55. minutu.

Torino je, za razliku od Intera, uspeo da pobedi Zenit sa 1:0, ali nedostajao im je još jedan gol da bi uspeli da dođu do produžetaka. Međutim, za to nije bilo vremena pošto su i taj jedini gol postigli u 90. minutu, kada je Glik uspeo da postigne, kako se spostavilo, samo počasni gol za Bikove. Poslednju šansu na meču imao je Maksi Lopez, koji je loptu već video u golu, ali je jedan protivnički igrač uklizao i izbacio istu u korner. Ruski klub po prvi put od početka sezone u svim takmičenjima nije imao nijedan šut ka golu protivnika...

Nikola Maksimović je odigrao svih 90 minuta.

LIGA EVROPE, ŠESNAESTINA FINALA - REVANŠI

Dinamo Moskva - Napoli 0:0, prvi meč 1:3

Roma - Fiorentina 0:3 (0:3)
/Rodrigez 9pen, Alonso 18, Basanta 21/, prvi meč 1:1

Dinamo Kijev - Everton 5:2 (3:1)
/Jarmolenko 21, Teodorčuk 35, Veloso 37, Gusev 56, Antunes 76 - Lukaku 29, Džakelka 82/, prvi meč 1:2

Torino - Zenit 1:0 (0:0)
/Glik 90/, prvi meč 0:2

Ajaks - Dnjepar, prvi meč 0:1, u toku su prodožeci

Inter - Volfzburg 1:2 (0:1)
/Palasio 71 - Kliguri 24, Bendtner 89/, prvi meč 1:3

Sevilja - Viljareal 2:1 (0:0)
/Iborba 69, Suarez 83 - Dos Santos 73/, prvi meč 3:1

Bešiktaš - Briž 1:3 (0:0)