Japan iskoristio proklizavanje Australije: Ito našao rešenje zagonetke zvane Oman (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 16.11.21. | 18:54

Na kraju - 0:1

Kiks Australije, pobeda Japana.

Iskoristili su Samuraji proklizavanje Kengura i sada drže drugo mesto u grupi u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru. Japan je gostovao Omanu i na kraju došao do celog plena pogotkom Junje Ita u 81. minutu utakmice - 0:1 (0:0).

Tim iz zemlje izlazećeg sunca ušao je u utakmicu znajući da je Australija prethodno igrala nerešeno protiv Kine i da je kiksnula, pa je možda i taj podatak vezao Samurajima noge na gostovanju Omanu.

Ipak, strpljivi kakvi jesu, Japanci su čekali pravi momenat i našli rešenje zagonetke.

Bila je to loša reakcija odbrane Omana, Japan je pritisnuo, Mitoma je dobro centrirao i pronašao Ita na drugoj stativi. Ogromna pobeda za Japan na kraju.

Sada je Japan na 12 osvojenih bodova, Australija je ostala na 11, a Saudijska Arabija prednjači sa 16.

Sa druge strane, Iran ubedljivo hita ka Kataru.

Ova reprezentacija gostovala je Siriji i uspela je da slavi sa 0:3 (0:2) čime je zadržala prvo mesto u Grupi A kvalifikacija.

Iran je do prednosti stigao u 33. minutu preko Serdara Azmuna, dok je konačan ishod najavio Hajsafi golom u 42. minutu sa bele tačke. Posle toga, drugo poluvreme nije moralo ni da se igra.