Jevtović od tragičara do junaka Konje, Vida čuva Bešiktaš u trci za vrh

Vreme čitanja: 2min | čet. 24.12.20. | 20:25

Srpski fudbaler pogotkom u 98. minutu potpisao pobedu nad Kajzerijem

Marko Jevtović vezni fudbaler Konje u pobedi nad Kajzerijem (2:1) prešao je put od tragičara do heroja. Prekršajem pred svojim golom poklonio je rivalu jedanaesterac za vođstvo, a onda se u sudijskoj nadoknadi iskupio golom za tri boda.

Dva vezana poraza posle vrlo dobrog početka sezone, udaljila su Konju od vrha tabele, a prilika da se vrate na pobedničku trasu ukazala im se na gostovanju Kajzeriju. Tim koji kuburi sa formom od početka sezone i predstavlja jednog od kandidata za ispadanje izgledao je kao idealna prilika za buđenje. Međutim, sve koji su mislili da goste čeka lak posao u okviru 14. kola Super lige Turske demantovao je Pedro Enrike golom iz jedanaesterca u petom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Najstrožu kaznu načinio je Marko Jevtović, bivši fudbaler Partizana koji je klizećim startom oborio rivala i dao povod arbitru da pokaže na belu tačku.

Domaćin je vođstvo uspeo da očuva do završnice susreta, ali je u 89. minutu, takođe iz jedanaesterca, Demirok doneo izjednačenje. Pogotku je prethodio prekršaj golmana Kajzerija nad Hadžiahmetovićem.

Duboko u sudijskoj nadoknadi, tačnije u 98. minutu, Jevtović se iskupio za nesmotrenost iz prvog poluvremena i preciznim udarcem na dodavanje Giljermea sa levog boka potpisao pobedu.

U okviru 14. kola tri boda na gostovanju osvojio je i Bešiktaš savladavši Ankaraguču. Klub koji trenutno zauzima četvrtu poziciju na tabeli upisao je minimalni trijumf, a strelac gola bio je Domagoj Vida. Hrvatski defanzivac je bio najviši pred golom Ankaragučua i slobodan udarac sa ivice peterca pretočio je u gol za nova tri boda na kontu istanbulskog tima.

Pobedu su upisali i fudbaleri Rizea koji su savladali Antaliju 2:1 pogocima Pelivana i Škode, a gostima nije pomogao ni tandem nekadašnjih zvezda Bundeslige Sahin - Podolski kako bi izbegli poraz, iako je Nemac na asistenciju Turčina uspeo da postigne počasni pogodak.

TURSKA 1 - 14. kolo

Hataj - Trabzon 0:1 (0:0)