Dejan Joveljić (©AFP)

Joveljić se umalo proslavio, golman Vankuvera mu skinuo zicer

Vreme čitanja: 3min | ned. 19.03.23. | 05:40

Srpski napadač drugi meč zaredom bez pogotka

Ne cveta cveće u redovima Los Anđeles Galaksija na početku nove sezone. Treće kolo je prošlo, a sastav iz sunčane Kalifornije još ne zna za pobedu. Uzeo je tek drugi bod posle uzastopnog remija, sada sa Vankuver Vajtkepsima - 1:1 (1:1).

Malo je sreće nedostajalo Galaksiju da upiše tri boda i krene sa mrtve tačke, a Dejanu Joveljiću da se proslavi i svojim golom utiče na konačni ishod. Srpski napadač je dobio pohvale američkih novinara koji prate Galaksi, pošto je pokazao veću uključenost u dešavanja na terenu, nego što je to bio slučaj u nekim prethodnim utakmicama. Dobro se kretao, čitao situacije i bio konstantna opasnost po gol Vajtkepsa.

Nažalost, Joveljić je šansu utakmice propustio kada se našao u zicer situaciji pred golmanom Joheijem Takaokom koji je bravurozno intervenisao i zaustavio srpskog napadača da pogotkom dodatno podigne samopouzdanje i pokrene Galaksi.

Joveljić je takođe bio i učesnik u akciji kada je Riki Puć zatresao mrežu, ali je isti ubrzo poništen reakcijom VAR-a pošto je upravo nekadašnji izdanak Crvene zvezde bio u nedozvoljenoj poziciji.

Ni ova utakmica nije dobro počela za Galaksi. Već posle 14 minuta Tristan Blekmon doveo je Vankuver u vođstvo posle izuzetnog lažnjaka u režiji gostiju i slobodnog udarca Džulijana Gresela, ali je izjednačenje i konačnih 1:1 postavio Kelvin Lirdam u dubokoj nadoknadi prvog dela.

Domaćin je već u 25. minutu morao da menja golmana, pošto se prvi čuvar mreže Bond povredio. Njega je zamenio Klinsman i imao jednu veliku intervenciju čime je sprečio da se Vankuver verovatno kući vrati sa celim plenom.

Nekadašnji štoper Vojvodine Ranko Veselinović odigrao je svih 90 minuta i zaradio žuti karton već u 17. minutu.