Dejan Joveljić (©AFP)

Joveljić strelac, Galaksi deklasirala neostvarena želja Zvezde! Mesijev Inter i zvanično ne može više u plej-of

Vreme čitanja: 3min | ned. 08.10.23. | 05:18

Vejn Runi posle trijumfa dao ostavku

Znalo se i pre ovog kola da mnogi, nama zanimljivi klubovi iz MLS ne mogu do plej-ofa, sada je zvanično i potvrđeno - Inter Majami Lionela Mesija je posle poraza od Sinsinatija kod kuće (0:1) eliminisan iz dalje trke za doigravanje.

Pobedu gostima doneo je Mesijev sunarodnik Alvaro Bareal u 78. minutu, a jedan od najboljih igrača svih vremena vratio se u tim, ali je susret počeo sa klupe. Ušao je početkom drugog poluvremena, sa idejom da donese još jednu pobedu Interu, ali nije uspeo.

Ne samo što je eliminisan, klub iz Majamija posle utakmice 21. oktobra protiv Šarlota kod kuće neće igrati više nijedan takmičarski meč sve do kraja februara! Šta bi to moglo da znači za argentinskog asa? Pominje se danima da bi mogao nazad u Evropu, čak i da bi mogao na pozajmicu u svoju Barselonu...

Los Anđeles Galaksi prolazi kroz teška vremena, a posle meča sa Minesotom postalo je još teže. Srpski napadač Dejan Joveljić bio je strelac, ali je Minesota deklasirala Galaksi sa 5:2 (2:1). Nekadašnje dete Crvene zvezde zatreslo je mrežu u 82. minutu, čime je postavljen konačni rezultat. Joveljić se našao na daljoj stativi posle kornera sa desne strane i pravovremenom reakcijom ugurao je loptu u nebranjenu mrežu.

Dobro će u Los Anđelesu zapamtiti Temua Pukija koji je u pobedi zatresao mrežu četiri puta! Neostvarena želja srpskog šampiona bio je strelac u 45, 60, 67. i 76. minutu, dok je pre njegove kanonade seriju golova otvorio Hasani Dotson već posle pola časa fudbala. Ubrzo za njim Tajler Bojd doneo je izjednačenje, a onda je Puki upao u trans i razbucao Galaksi...

Vejnt Runi je odlučio da posle trijumfa od 2:0 nad Njujork Sitijem podnese ostavku na mesto trenera Di Si Junajteda.

"To je to od mene. Uradio sam sve što sam mogao da uvedem ovaj klub u plej-of, nemam više šta da ponudim. Da li već imam novi posao? Nemam ništa spremno", rekao je Runi posle utakmice.

Di Si Junajted je u vođstvo doveo Mateuš Klih pred samo poluvreme, da bi Kris Durkin u 62. minutu postavio konačnih 2:0.