Juve na jedvite jade s Venecijom, komentatori se smejali dok je Vlahović izlazio iz igre (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.05.22. | 14:35

Alegri protiv fenjeraša igrao s petoricom u odbrani u finišu...

Još jedan bod i primarni cilj Juventusa ove sezone - ako verujete Maksu Alegriju - ispunjen je. Toliko nedostaje Staroj dami da overi TOP 4, a samim tim i Ligu šampiona iduće sezone. U takvu situaciju klub iz Torina došao je nakon pobede u susretu sa fenjerašom Venecijom (2:1), izvojevanom na jedvite jade, uz mršvu partiju i neizvesnost do samog kraja.

Srpski reprezentativac Dušan Vlahović nije se proslavio. Računajući kup utakmicu protiv Fjorentine ovo mu je treći meč u nizu bez postignutog pogotka. Alegri ga je izvukao iz igre u 79. minutu i na teren poslao veterana Đorđa Kjelinija, što verovatno najbolje opisuje kako je Juve igrao, odnosno koliko je iskusni stručnjak strahovao za konačan ishod.

Kao u prvoj utakmici na stadionu Pjerluiđi Penco crno-belima je najviše problema pravio Matija Aramu. U decembru prošle godine zahvaljujući njegovom pogotku Venecija je izbegla poraz (1:1), a danas je bila blizu da prvi put nakon 80 godina ostane neporažena u Torinu. Aramu je postigao veoma lep pogodak u 71. minutu, izjednačio rezultat i krunisao mnogo bolju igru gostiju u drugom delu meča, međutim usledila je ekspresna reakcija - Juve je vratio prednost na svoju stranu, a fudbaleri Venecije svesni da ovaj poraz gotovo sigurno znači i ispadanje, demoralisani, nisu mogli više da se podignu.

Sve se danas u Juventusovoj igri svodilo na defanzivce. Junak trijumfa je dvostruki strelac i slavljenik Leonardo Bonuči - napunio 35 godina - ali za pogotke ozbiljne zasluge idu i njegovim kolegama, Matijsu De Lihtu i Brazilcu Danilu.

U oba slučaja prethodnio je udarac iz ugla.

A taj drugi došao je samo pet minuta nakon što je Venecija izjednačila...

Dušan Vlahović, kao što rekosmo, nije imao priliku da se posebno istakne, pa je najzanimljivija stvar vezana za njega bio momenat kada izlazi iz igre, odnosno kako poljski komentatori kroz smeh komentarišu odluku Maksa Alegrija da na teren umesto napadača pošalje štopera i u poslednjih petnaestak minuta igra sa petoricom igrača u poslednjoj liniji.