Režiser preokreta: Kajl Larin, Foto: Reuters

Kakav je to šampion koji drhti od Gectepea: Bešiktaš se provukao protiv davljenika

Vreme čitanja: 2min | čet. 23.12.21. | 19:53

Domaćin uz dosta napora stigao do celog plena - 2:1

Slabašni gost, koji je uzgred i redovna mušterija u crno-belom delu Istanbula, bio je praktično unapred otpisan pred duel u prestonici Turske, mađutim zadatak koji se našao pred igračima Bešiktaša ispostavio se kao mnogo teži nego što se očekivalo. Snažnim otporom i borbenom igraom gosti su skupo prodali kožu, ali je vrlo dobro izdanje bilo dovoljno samo za častan poraz (1:2).

Činjenica je da je Bešiktaš u odbranu krune krenuo veoma bledo, nije bila dovoljna da Gectepe prekine seriju od pet poraza na Vodafon Parku, međutim rani pogodak Čerifa Ndijaea potvrdio je da gosti neće prihvatiti ulogu pukog statiste. Senegalski napadač pogodio je mrežu rivala na asistenciju Ajdogdua, međutim radost Gectepea trajala je samo do 31. minuta kada je Kajl Larin režirao izjednačenje.

Pogodak centarfora Bešiktaša nije obeshrabrio goste, koji su deset minuta kasnije imali priliku da preko Sonera Ajdogdua sa bele tačke drugi put stignu do vođstva, međutim turski vezista nije bio precizan sa bele tačke.

Nerešeni rezultat ostao je na snazi do 60. minuta i gola Gecala za potpuni preokret, ali je neizvesnost u završnici utakmice vratio Valentin Rosije koji je drugim žutim kartonom ostavio saigrače na cedilu u 82. minutu. Brojčana prednost bila je dodatni motiv za goste čija je inicijativa rezultirala sa tri vrlo dobre šanse, ali je domaćin zaustavio pretnje Endijaea u 83. i Jahoviča u 97, dok je Arslanagić u 90. pogodio prečku.

Uprkos vrlo dobrom urisku, gosti su na kraju pretrpeli treći uzastopni poraz, a deseti ukupno, te su ostali pretposlednji na tabeli šampionata Turske. Sa druge strane, Bešiktaš je napravio novi korak ka gornjem domu i prišao na samo bod četvrtoplasiranom Fenerbahčeu.

TURSKA 1 – 18. KOLO

Antalija - Kasimpaša 1:1 (1:0)