Kaljari se posle potopa u Bariju i gola u 94. minutu vratio u Seriju A! Opet je Ranijeri ključna ličnost (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 11.06.23. | 23:14

Ekipa sa Sardinije u revanš meču baraža slavila u Bariju golom u nadoknadi – 1:0

Kada je osvojio titulu sa Lesterom to je bilo istorijsko čudo. Verovali su mnogi i kruna karijere Klaudija Ranijera. Ali vremešni italijanski stručnjak pokazao je još jednom da nije za staro gvožđe i da u njemu i dalje ima pobedničkog karaktera.

Opet se Klaudio Ranijeri upisao u istoriju ekipa sa Sradinije. Pre više od tri decenije uveo ih je u Seriju A. Ove noći je ponovio isto dostignuće, pošto je Kaljari slavio u revanš meču baraža protiv Barija (1:0).

Ništa nije iplo na ruku gostima. Posle remija u prvom meču (1:1), identičan ishod odgovarao je Bariju koji je bio bolje plasiran posle osnovnog dela šampionata. Imao je Bari podršku 58 hiljada ljudi na Svetom Nikoli. Međutim, pokazao je Kladuio Ranijeri veliko umeće u drugom poluvremenu. Ubacio je u drugom poluvremenu veterana Pavelotija, koji je postigao gol u sudijskoj nadoknadi.

Meč je odigran po jakom pljusku, koji je nagovestio tužan dan za Bari. Gol Kaljarija čuvao je bivši mladi reprezentativac Srbije Boris Radunović.