Karavajev (©Reuters)

Karavajev doneo Dinamu „plus jedan“ protiv Šturma (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 03.08.22. | 21:49

Minimalna pobeda Ukrajinaca – 1:0

Mnogo više se očekivalo od kijevskog Dinama, a posle 90 minuta igre ima samo minimalnu prednost protiv Šturma u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

S obzirom na to da je u prethodnoj rundi eliminisao Fenerbahče, smatralo se da će Ukrajinci, koji su i ovaj meč igrali u Lođu, lako izaći na kraj sa Austrijancima, međutim, u Grac na revanš će putovati sa minimalnom prednošću – 1:0.

A, tamo neće Kijevljane čekati lak posao. Šturm je odlično startovao u domaćem prvenstvu, tukao je i Salcburg u prošlom kolu, a i večeras u Poljskoj je zaslužio više od minimalnog poraza.

Štaviše, tri velike šanse imao je Šturm u prvih 25 minuta igre. Golman Bušan je u dva navrata spasao Dinamo, najpre je ušao u šut Prasu u 16. minutu, nepunih pet minuta kasnije je odbranio udarac Hejluna sa desetak metara. Ofanziva Austrijanaca nije nagrađena ni u 24. minutu, opet je Hejlun imao zicer i tukao je preko gola.

Posle takvih promašaja morala je da stigne kazna. I stigla je ekspresno, već u 28. minutu. Sjajnu loptu u prostor dobio je levi bek Dinama Dubičnjak, zavrnuo je u šesnaesterac gde je fudbal preleteo špica Besedina, ali je Karavajev natrčao i levicom raspalio iz punog trka i što je najbitnije – pogodio.

Gol je malo promenio odnos snaga, nije više bilo velikih šansi za Šturm, čak je u 54. minutu Besedin propustio dobru priliku da poveća vođstvo Dinama.

Ostalo je 1:0 do kraja, mala prednost za Ukrajince, ali bolje išta nego ništa...