Karlsrue se samoubio u Bavarskoj, Nirnberg spasila stativa u petom minutu nadoknade (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 27.08.21. | 21:00

Ingolštat upisao prvi trijumf u prvenstvu

Prethodne sezone jedva je sačuvao status drugoligaša, ali ako je suditi na uzorku sa starta nove, iako je poprilično mali, Nirnberg će se boriti za mesto u vrhu. Ko zna, možda i za samu promociju u Bundesligu. U petom kolu protiv Karlsruea tim iz Bavarske upisao drugi trijumf i nastavio niz mečeva bez poraza - 2:1 (0:0).

Pride i prekinuo seriju večerašnjeg rivala od četiri meča bez neuspeha, nanevši mu prvi poraz od starta prvenstva. Mada su i defanzivci Karlsruea i te kako zaslužni što je njihov tim ostao bez bodova na jugu Nemačke. Prvo kompletna poslednja linija jer je na startu drugog poluvremena dozvolila Linu Tempelmanu da neometano šutira sa sedam metara, a potom prvi natrči na odbitak i smesti ga u mrežu. Potom, sredinom nastavka konkretno štoper Kristofer Kobald, koji je ambiciozno pokušao da vrati loptu grudima svom golmanu i umesto toga namestio šansu Eriku Šuranovu, a ovaj mu nije oprostio grešku.

Uspeli su gosti ubrzo da se vrate posle preciznog udarca rezerviste Malika Batmaza u 81. minutu, ali ne i da izjednače rezultat, iako su bili u blizu. Filip Hofman je ispratio akciju svog tima u petom minutu nadoknade, namestio se na ivici šesnaesterca i šutirao, ali je pogodio samo levu stativu.

Nirnberg se provukao, sačuvao tri boda i sa ukupno devet trenutno je treći na tabeli, dok je Karlsrue peti sa osam.

U drugom meču dana Ingolštat je na gostovanju u Sandhauzenu stigao do prvog trijumfa u sezoni - 2:0 (1:0).

NEMAČKA 2 – 5. KOLO

Nirnberg - Karlsrue 2:1 (0:0)