Klermon (©Reuters)

Klermonova disertacija iz korišćenja šansi: Četiri šuta, dva gola i tri boda

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.02.22. | 22:42

Žestok šamar Marselju na Velodromu – 2:0

Reklo bi se: hirurški precizno! Četiri šuta, a dva gola. Klermon je u Marselju pokazao disertaciju na temu kako se realizuju šanse.

I kao da je namerno utrljao so u ranu Marselju, jer su fudbaleri domaćeg tima stvarali šansu za šansom i nizali promašaj za promašajem. Na kraju žestok šamar domaćem timu, koji je, delovalo je, taman uhvatio ritam u prvenstvu – 0:2.

Dobro je Marselj otvorio meč, ređao je prilike, ali lopta nije htela u gol, kao da je time odmah dala do znanja momcima sa Velodroma da ovo neće biti njihova noć. A, 13. minut je bio srećan za goste. Sevnula je kontra Klermona, delovalo je na kraju da će se dvojica njegovih igrača sudariti, ali je Bajo uspeo da zahvati loptu i to na idealan način i ona se zarila u mrežu Marselja.

Posle toga je krenuo još jači pritisak Sampaolijevog tima. Opet šansa za šansom. U drugom poluvremenu još žešće: od 56. do 76. minuta pet velikih prilika imao je Marselj. Ali, mora da se pomene i da je Đoko, golman Klermona imao savršeno veče, baš u tih dvadeset minuta spojio je tri fenomenalne intervencije.

Na koncu stigla je nova kazna. Ovog puta iz kornera, loše su ga branili domaći i Alevina je u 84. minutu povisio na 2:0. Jedini pravi promašaj Klermon je imao minut pre kraja, kada je Kaui bio sam ispred golmana Marselja i „uspeo“ je da pogodi njega, a ne mrežu.

FRANCUSKA 1 - 25. KOLO