Fudbaleri Klub Amerike (©AFP)

Klub Amerika u stopu prati Monterej: Golčina Suareza najavila rušenje Tihuane (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 20.02.23. | 03:30

Meksička Klausura: Tim iz Meksiko Sitija opravdao ulogu favorita, slavio na stadionu Asteka sa 2:1 u osmom kolu šampionata Sombrerosa

Monterej gazi u Meksiku, prati ga Tigres sa Andreom Pjerom Žinjakom, šampion Aperture Pačuka je u vrhu, odlična je i Čivas Gvadalahara Veljka Paunovića, dok je u naletu i Klub Amerika. Tim iz Meksiko Sitja je vezao treću pobedu u Klausuri. U osmom kolu je pala Tihuana na stadionu Asteka sa 2:0.

Velikan iz Meksiko Sitija je, uz Tigres, ostao je jedini neporažen tim u šampionatu, zaostaje pet bodova za liderom Monterejom na skoro polovini ligaškom dela sezone i najavio da je s pravom jedan od favorita za titulu u uvek neizvesnom prvenstvu Sombrerosa.

Nije Klub Amerika imala težak posao sa Tihuanom. Gosti su odolevali na kultnom stadionu Asteka do finiša prvog dela utakmice. Argentinac Leonardo Suarez je načeo goste, zatresao je mrežu u 41. minutu prelepim udarcem iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.

Na startu dugog poluvremena rešeno je pitanje pobednika. Najbolji igrač domaćina Henri Martin je odlično prošao po levoj strani, a onda je nesebično uposlio Čileanca Dijega Valdesa Kontrerasa kome nije bilo teške da pogodi za 2:0.

Hose Domingez, vezista Tihuana, dobio je crveni karton u 69. minutu samo 60 sekundi pošto je ušao na teren i tada je bilo jasno da će Klub Amerika da osvoji laka tri boda za proboj na treće mesto Klausure. Domaćini su se opustili u finišu, pa je Tihuana ublažila poraz golom Argentinca Alehandra Martineza osam minuta pre kraja.

Novi trener Tihuane Migel „Vaška“ Erera, koji je u dva navrata vodio Ameriku, nije uspeo da iznenadi bivši klub. Sedeo je 54-godišnji stručnjak na njenoj klupi prvo od januara 2012. do decembra 2013. godine, a zatim i od jula 2017. do decembra 2020. godne. Početkom godine je Klub Amerika ostala bez zaštitnog znaka prethodnih godina, golmana Giljermea Očou koji je pojačao Salernitanu u Seriji A, a umesto njega gol tima iz Meksiko Sitija uspešno brani Oskar Himenez koji je četiri godine bio rezerva meksičkom reprezentativcu.

Plasman u plej-of za titulu izboriće 12 ekipa, s tim da će najbolje četiri da propuste prvu nokaut fazu.