Kolubara pobedila i Radnički, hoće s vrha u Superligu

Vreme čitanja: 2min | sre. 05.05.21. | 21:14

Kragujevčani poraženi u Lazarevcu

Zaleteli su se u Lazarevcu i žele s prvog mesta tabele da napuste Prvu ligu Srbije.

Posle Kabela, kojem je preuzeo drugo mesto, tim iz Lazarevca je savladao i vodeći Radnički 3:1, pa tri kola pre kraja ima samo dva boda manje od Kragujevčana. Nisu se domaćini obazirali na prednost gostiju posle prvog dela. U nastavku su s tri gola upisali 18. pobedu, treću uzastopnu, a u tome im je dosta pomogao crveni karton zbog kog su Kragujevčani od 53. minuta igrali s igračem manje.

Od plasmana u Superligu neće se, ipak, do kraja oprostiti Kabel i IMT, koji su takođe došli do tri boda u ovom kolu. Novosađani su savladalai Trajal u gostima 1:0, golom Slobodana Novakovića iz penala u 60. minutu, dok su Novobeograđani bili uspešniji od Jagodine, isto na strani - 3:0. U strelce su se upisali Stamenić u 18, Dimitrić u 57, a u međuvremenu je Stojanović postigao autogol. U 32. minutu.

Do značajnih bodova u borbi za opstanak ove srede došao je Radnički iz Sremske Mitrovice, koji je pobedio Dubočicu 1:0 u gostima, pogotkom Arnautovića u 67. minutu.

Bodom protiv direktnog konkurenta Železničara (1:1), dobar rezultat ostvario je i Grafičar.