Atletikovi igrači slave Feliksov gol (©Reuters)

Konačno Atletiko i konačno Feliks, Pamplona sravljena sa zemljom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 17.06.20. | 23:55

Dva pogotka 127.000.000 evra plaćenog Portugalca, Madriđani ubedljivi

Ima nade za Atletiko Madrid, Liga šampiona je i dalje u igri! Nastavio je tim Čola Simeonea putem nerešenih ishoda po povratku na teren, ali evo konačno i malo radosti za nekadašnjeg prvaka Španije. I to duple! Ne samo što je Atletiko sa zemljom sravnio Pamplonu, već je i dva pogotka upisao Žoao Feliks za konačnih i ubedljivih 5:0 (1:0).

Čekali su svi u Atletiku da proradi mašina plaćena 127.000.000 evra, a ona je sa dva pogotka najavila drastično lepši finiš sezone u poređenju s onim što je viđeno od dolaska na stadion Vanda Metropolitano u megalomanskom poslu minulog leta. Feliks je iza sebe ostavio sve povrede i pokazao da je spreman da se posvetio jedino i isključivo fudbalu.

Osasuna je bila idealan protivnik za bildovanje samopouzdanja! Nećete od Atletika videti mnogo ubedljivijih utakmica, pogotovo ne sa ovolikim brojem golova – poslednji put Rohiblankosi postigli pet golova na gostovanju moskovskoj Lokomotivi u Ligi Evrope pre više od dve godine – pa je zato ovaj trijumf imao posebnu draž...

Uništenje Pamplone počelo je u 27. minutu kada je mladi Feliks dobro natrčao na odbitak i ničiju loptu pretvorio u hitac koji je zatresao mrežu za 1:0. Već u uvodnoj fazi drugog poluvremena Feliks je povisio vođstvo i to posle nesebične asistencije Dijega Koste iz kontre gde su njih dvojica sami ostali pred golmanom Rubenom. Ofsajda nije bilo, pa su igrači Atletika mogli da slave.

Istini za volju, ništa nije upućivalo na to da bi Atletiko mogao ovako ozbiljno da dobije Osasunu. Međutim, kada se otvorio auto-put, fudbaleri Atletika su nagazili papučicu za gas do daske i za devet minuta još tri puta pogađali u metu. Počelo jer od gola Markosa Ljorentea, koji je samo nekoliko trenutaka kasnije bio asistent za pogodak Alvara Morate, da bi onda u samoj završnici spremio i pogodak za Janika Fereiru Karaska i konačnih 5:0.