Korintijans lakše diše, Roni i Adson za beg iz opasne zone (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 27.07.21. | 03:39

Kujaba poražena posle četiri utakmice...

Korintijans po svaku cenu želi da izbegne zlu sudbinu Kruzeira, Vasko da Game i Botafoga, velikana što su ispali u Seriju B, odnosno Gremija i Sao Paula pred kojima je ove sezone očito borba za goli život. Posle dva vezana poraza i samo jedne pobede u poslednjih šest utakmica Timao je skliznuo u opasnu zonu, međutim noćašnji trijumf na gostovanju Kujabi (2:1) vraća samopouzdanje Silvinjovim momcima i stabilizuje njihovu situaciju.

Nije to bilo blistavo izdanje sedmostrukog šampiona Brazila. Kajuba je u većem delu meča bila čak i bolja, ali njen golman primio je dva gola iz dva jedina udarca gostiju, i to u prvom poluvremenu, od čega nije bilo oporavka.

Pogotke za Korintijans postigli su Roni u 28. i Adson u 38. minutu. U pitanju su deca ponikla u klubu na koje Silvinjo mora da se oslanja dok ne stignu zvučna pojačanja u vidu Đulijana i Renata Augusta koji će moći da budu registrovani i da zaigraju od avgusta.

Kujaba je u drugom delu pokušavala da što pre dođe do gola. Pošlo joj je to za rukom 19 minuta pre kraja preko Rafaela Elijasa, ali poraz je ipak bilo nemoguće izbeći. Domaćin je pritom meč završio s igračem manje.

Ovo je četvrti poraz Kujabe u sezoni i četvrti trijumf Korintijansa koji ga diže do 10. pozicije.

BRAZIL 1 - 13. KOLO

Gremio - Amerika Mineiro 1:1 (1:1)