Kilijan Mbape (©AFP)

Košmarni jubilej Kilijana Mbapea: Kardinalna greška i poraz od Nanta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.03.21. | 23:00

Jedan od najboljih napadača današnjice poklonio gol gostima, koji su na Parku prinčeva slavili 2:1.

Veliki je trener Antoan Kombuare. Mogli ste o njemu da čitate u nedavnom intervjuu Milana Biševca za Mozzart Sport, a potvrdio je to i večeras. U Parizu je sa svojim Nantom savladao favorizovani Pari Sen Žermen, i to pošto je domaćin vodio 1:0 na poluvremenu.

Dominirali su Sveci u prvom delu utakmice, imali veliki broj prilika, ali je precizan bio samo Julijan Draksler u 42. minutu. I to, uz dosta sreće pošto mu se lopta odbila posle neuspelog duplog pasa Di Marije i Mbapea, pa je ostao usamljen pred Albanom Lafontom i lepo šutirao. Činilo se da će taj gol ubiti samopuzdanje gostiju, do ove utakmice pretposlednjeg tima na tabeli Lige 1, međutim, previše su se izgleda opustili igrači PSŽ-a.

Po povratku sa odmora ekipa Maurisija Poketina nije bila odlučna kao u prvom delu, a kazna je stigla u 59. minutu, kada je slavljenik Kilijan Mbape - igrao 100. prvenstvenu utakmicu - predugo davio loptu, potom pogrešno dodao, pravo u noge Randalu Kolou Muaniju, koji se zatim neočekivano lako oslobodio Markinjosa i zakucao loptu u mrežu.

Čak i to nije trglo domaćine, a posle akcije Muanija i Mozesa Sajmona u 71. minutu stigla je nova kazna. Golman Lafont je ispucao loptu na centar, tamo Ture glavom proigrao Muanija, a on nesebično omogućio Sajmonu peti gol ove sezone. Verovatno najvažniji u dosadašnjoj karijeri 25-godišnjeg Nigerijca.

Važni bodovi za Nant u borbi za opstanak i već sedmi poraz PSŽ-a, koji je ipak imao sreću da vodeći Lil odigra nerešeno u Monte Karlu sa Monakom (0:0), pa tri boda razlike i dalje svrstavaju Parižane kao prvog favorita za titulu. Mada, teška nedelja je pred njima. Sledi im finale Kupa Francuske upravo protiv Lila (u sredu), a onda i gostovanje u Lionu protiv velikog rivala i tima s kojim su izjednačeni na drugom mestu.

FRANCUSKA 1 – 29. KOLO

Rems - Lion 1:1 (1:0)