(©Reuters)

Kramarić pokvario uspomenu Kelnovom tinejdžeru i sačuvao evropsku nadu Hofenhajmu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.02.24. | 19:44

Majstorija hrvatskog reprezentativca za remi - 1:1

Zavesa na 21. kolo Bundeslige spuštena je duelom timova različitih ambicija. Domaćin Hofenjhajm cilja vizu za neko od međunarodnih takmičenja sledeće sezone, a gosti iz Kelna trude se da sačuvaju bundesligaški status. Po završetku utakmice u Zinshajmu, nije se mnogo toga promenilo. Meč je završen bez pobednika, remijem 1:1, a mnogo bliži osvajanju tri boda bio je Keln.

Jarčevi su poveli u 79. minutu sjajnim udarcem Maksa Finkergrefea iz slobodnjaka sa preko 25 metara. Bio je to prvenac 19-godišnjeg levog beka za prvi tim Kelna, ali mu je uspomenu pokvario Andrej Kramarić.

U četvrtom minutu nadoknade hrvatski reprezentativac je lepo primio loptu na grudi, sačekao da mu se otvori prostor za šut, a onda poslao loptu u sam ugao, od stative u mrežu.

Domaćini su imali inicijativu i više šansi, međutim, s obzirom na to kako se rezultat kretao, mogu da budu i zadovoljni jednim bodom. Dovoljnim da se izjednače sa Hajdenhajnom na osmom mestu. Željeno šesto mesto, na kojem je trenutno Ajntraht, udaljeno je pet bodova.

Što se tiče Jarčeva, ono su na 16. poziciji. Dovoljno udaljeni od davljenika Majnca i Darmštata (po četiri boda razlike), ali nedovoljno da bi u slačaju da tu i ostanu sačuvali status prvoligaša, već bi morali u baraž sa trećeplasiranom ekipom iz Cvajte.