Jokanović (© Reuters)

Krila lete na kirilima zimskih pojačanja, jedno je htela i Zvezda

Vreme čitanja: 1min | čet. 23.02.23. | 15:25

Klub iz Samare savladao moskovski Dinamo u četvrtfinalu Kupa Rusije – 2:1

Dogurao je proletos Dinamo iz Moskve do finala Kupa Rusije, na bizaran način ostao bez trofeja u duelu sa gradskim rivalom, Spartakom, u ovoj sezoni želi opet da se bori za pehar, ali će morati da savlada zahtevnu prepreku, pošto posle prvog duela četvrtfinala zaostaje za Krilima Sovjetovim.

Ekipa iz Samare je u dobila meč na domaćem terenu (2:1) i tako stekla prednost uoči revanša na VTB areni 1. marta.

Ispostavilo se da je koban po tim Slaviše Jokanovića bio Aleksandar Zuev. Napadač Krila, angažovan zimus iz Himkija, kročio je na teren u 86, a samo tri minuta kasnije matirao Antona Šunjina za trijumf domaćina. Prethodno je domaćin poveo tako što je pogodio još jedan novajlija iz prethodnog prelaznog roka, Vladimir Sičevojna sopstveni zahtev promenio prezime u Pisarskij – čime je dokazao da 14 golova u prvom delu sezone, u dresu Orenburga, nisu bili slučajni i da ga je zato, između ostalih, htela i Crvena zvezda.

Pogodak koji je Dinamu ostavio nadu da može do polufinala delo je mladog Konstantina Tjukavina.

Za Krila je od 71. minuta igrao nekadašnji član Voždovca, Aleksandar Ćirković, dok je novajlija iz Vojvodine, Milan Majstorović nije konkiurisao za sastav Dinama.