©Reuters
©Reuters

Kriminalna odbrana Ostendea sama sebe uništila, Briž na minus sedam od Uniona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.03.22. | 23:05

Laganih 3:1 za sastav Alfreda Šredera

Klub Briž je došao do pete uzastopne pobede u belgijskoj Pro ligi i prišao vodećem Unionu na sedam bodova zaostatka, ali je posao ekipi Alfreda Šredera u ogromnoj meri pomogla katastrofalna odbrana Ostendea, na čelu sa nesrećnim čuvarom mreže Kjelom Šerpenom - 3:1 (2:1).

Kod prvog gola u 17. minutu došlo je do neverovatne greške u komunikaciji. Dubinsku loptu koju je letela s protivničke polovine defanuzivni vezni igrač Maksim Darpino poslao je unazad glavom, ona je preletela sve domaće defanzivce i u čistoj kontri ostavila Sargisa Adamjana. Ostende se samo pet minuta kasnije vratio u život golom Fredrika Jakela, ali je domaći tim ponovo sebi pucao u noge u 32. minutu.

Tada se ponovo desila nadrealna situacija u šesnaestercu Ostendea. Strelac jedinog gola za domaći tim Jakel vratio je jednu naizgled bezazlenu loptu Šerpenu, a ovaj je sam sebi zakomplikovao život, izgubio je loptu pred svojim golom, a oda je Adamjan stigao do drugog gola.

Agonija mladog čuvara mreže Ostendea tu nije završena, pošto je u 63. minutu posle kombinacije Skov Olsena i De Katelarea kod kornera Šarpen ubacio loptu u sopstvenu mrežu.

Poraz Ostendea je mogao da bude i ubedljiviji, da je loptu koju je u okvir gola poslao Mats Rits grudima nije zausavio Frederik Jakel.

BELGIJA 1 - 31. KOLO

Leven - Union 1:4 (1:1)