Kvalifikacije za Kopa Libertadores: Atletiko Nasional odradio 90 odsto posla

Vreme čitanja: 2min | pet. 12.03.21. | 03:46

Najtrofejniji klub Kolumbije dobio 2:0 u Paragvaju

Kolumbijski velikan i najtrofejniji klub te zemlje - Atletiko Nasional, napravio je ključni korak ka plasmanu u poslednju fazu kvalifikacija za Kopa Libertadores. Dvostruki šampion Južne Amerike (1989. i 2016. godine) slavio je protiv favorizovanog paragvajsko Guaranija sa 2:0 u gostima i odradio 90 odsto posla.

Domaćin je imao prividnu inicijativu, imao je čak i više udaraca ka golu, međutim Atletiko Nasional je b io konkretniji, stvorio više dobrih prilika i dve uspeo da realizuje. Taj drugi pogodak Kolumbijci su postigli u osmom minutu sudijske nadoknade, što će se najverovatnije ispostaviti ključnim detaljem ovog dvomeča.

Gosti su poveli u 22. minutu autogolom Aleksisa Viljalve. Šutirao je sa 15 metara Barera, štoper domaćeg sastava na pogrešno mesto postavio nogu i lopta je promenila pravac. Nije bilo spasa - 0:1. Drugi pogodak predstavlja zaista ozbiljnu majstoriju Brajana Rovire koji je opalio iz slobodnjaka sa skoro 30 metara...