Lacio + Napoli = jedan šut?!

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.01.24. | 20:22

Logično, mreže mirovale na Olimpiku

Jedan od derbija 22. runde italijanske Serije A bio je jedno veliko ništa. Doslovno. Bez preterivanja. Lacio i Napoli za 90 i kusur minuta mučenja lopte na Olimpiku, uputili su zajedno jedan udarac u okvir gola?! Logična posledica svega viđenog - 0:0.

I Rimljani i Napolitanci bore se za za četvrto mesto, odnosno za Ligu šampiona. Sa te strane ništa krucijalno nisu izgubli, ali da bi u nekom konačnom zbiru ova dva izgubljena boda mogla skupo da ih koštaju - stoji, mogla bi.

Šampion je praktično celu utakmicu izgledao jalovo, kao bez zube, mada ovo 'kao' možemo komotno i da izbacimo. Očito je da ovaj tim makar 30 odsto manje vredi bez prvog napadača Viktora Osimena, koji je sa Nigerijom na Kupu afručkih nacija. Ako može da posluži kao opravdanje, Valter Macari nije mogao da računa ni na suspendovane Hviču Kvaracheliju, Jensa Kajustea i Đovanija Simeonea, te na Zambo Angisu (KAN), povređenog brazilskog štopera Natana, Matijasa Oliveiru, prvog golmana Aleksa Mereta.

Dakle, za 90 minuta (plus nadoknada), gosti nijednom nisu uspeli da zagreju dlanove golmana Lacija Provedela. Daleko od toga da je Lacio bio značajno bolji u ovom pogledu. Biće dovoljno ovako reći: najbliži golu Rimljani su bili kada je Tati Kasteljanos probao makazicama, međutim i da je postigao gol, ne bi se važilo, jer se našao u ofsajdu.

Treba podvući da Nebeskoplavi nisu mogli da računaju na kapiten Čira Imobilea i Matiju Zakanjija, jednog od najvažnijih igrača ove sezone.

Ovo je već osmi put u 14 utakmica otkako je Macari seo na klupu da Napoli nije uspeo da postigne gol. Taj trend moraće pod hitno da se promeni kako bi Napolitanci mogli da računaju na evropsku elitu od jeseni.

Laciju, s druge strane, predstoje dva veoma teška gostovanja - Atalanti i Kaljariju, pa onda i dvomeč sa Bajernom u Ligi šampiona. I za Rimljane bi naredni period mogao da bude ključni u sezoni...