
Lacio ne zna gde udara: Lotito bi da menja Sarija i dovede - Gatuza
Vreme čitanja: 2min | sub. 23.05.26. | 19:22
Doskorašnji selektor Italije u najužem krugu kandidata za novog trenera Blankočelestija
Šta je sve doživeo Mauricio Sari ove sezone na klupi Lacija, dobro je da je uopšte uspeo daprivede ovu sezonu kraju. Iskusni trener doživeo je da mu uprava proda neke od ključnih igrača u zimskom prelaznom roku, pa onda čitava ujdurma sa Alesijom Romanjolijem, dovođenje igrača koje Sari nije tražio i kao vrhunac - bojkot navijača prema Klaudiju Lotitu.
Ne zna Lacio gde udara i to je kristalno jasno, a još jedan pokazatelj toga dolazi od strane transfer eksperta Alfreda Pedule. On je plasirao vest da Lotito planira da umesto Mauricija Sarija koji će izvesno napustiti klupu Lacija dovede - Đenara Gatuza. Doskorašnji selektor Italije nalazi se u najužem krugu kandidata za novog šefa struke Blankočelestija.
Izabrane vesti
Imao je Gatuzo ponudu od turskog Amedspora, novopečenog člana elitnog ranga, ali nju nije ni uzeo u razmatranje. Bio je na meti Torina, ali su problem predstavljali finansijski zahtevi Đenara za njegov stručni štab. Ne čudi ako znamo kolika je stipsa predsednik Bikova Urbano Kairo.
Međutim, kad već nije mogao da sarađuje sa njim, sarađivaće sa ništa manjom tvrdicom kao što je Lotito. Pored Gatuza, na spisku Lacija su Rafaele Paladino koji sigurno napušta Atalantu i Fabio Pizakane koji je sa Kaljarijem izborio opstanak.
Drugim rečima, nijedno poznato trenersko ime ne želi da dolazi na Olimpiko. Lotito je napravio potpuni haos, a sad kao ozbiljnog kandidata za klupu ima čoveka koji je na skoro svim mestima gde je radio bio neuspešan. Ili ga dovodi samo iz razloga što bi ga najmanje platio od svih koji figuriraju kao Sarijevi naslednici.


.jpg.webp)





