©Reuters

Lacio u Toskani stigao do najboljeg plasmana u poslednje 23 godine (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.06.23. | 23:12

Kremoneze se časno oprostio od Serije A

Nisu u Laciju imali rezultatski motiv pred poslednje kolo Serije A. Davno je postalo jasno da ne mogu da se trkaju sa Napolijem, nedavno su obezbedili i Ligu šampiona, ali su i pored toga pronašli motivaciju da do kraja odigraju na visokom nivou i na gostovanju Empoliju upisali pobedu – 2:0 (0:0).

Pobedu koja im je osigurala drugu poziciju. Inter ih je ranije u toku dana preskočio, ali su se trijumfom u Toskani Bjankoćelesti vratili na drugo mesto i zabeležili najbolji plasman u Seriji A u poslednje 23 godine! Odnosno, najbolji još od sezone u kojoj su osvojili drugu i za sada poslednju titulu prvaka Italije. Bili su od tada tri puta trećeplasirani, dva puta kao četvrti, ali nijednom nisu poneli status vicešampiona.

Nije Mauricio Sari nikoga želeo da štedi, izveo je gotovo najjači sastav na Karlo Kastelaniju što mu je na kraju donelo rezultat. Mučio se rimski tim u prvom poluvremenu da probije bedem Empolija, ali je već po povratku sa odmora uspeo da ga načne. Alesio Romanjoli je u 48. minutu posle kornera pogodio glavom na asistenciju Luisa Alberta. Španac je posle asistencije u nadoknadi meča stigao i do gola i vrlo preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca stavio tačku na meč.

U drugom meču odigranom u istom terminu Kremoneze je pred svojim navijačima savladao Salernitanu i časno se oprostio od Serije A - 2:0 (1:0). Domaćin je do vođstva stigao sredinom prvog dela sa bele tačke, prvencem Kristijana Buonajuta u sezoni, a potvrdu trijumfa, tek drugog u poslednjih mesec i po dana, doneo je Frank Tsadjut u finišu meča.