Lalatova mašina samlela Spartak - srušena je tradicija

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.08.18. | 18:49

Ubedljiva pobeda Nišlija na gostovanju - 1:4

Ono što je na papiru bio derbi, na samom terenu to nije bio. Zato što je Radnički iz Niša bio dosta bolji od Spartaka iz Subotice. To pokazuje i rezultat pošto su gosti slavili s 4:1 (2:0) u utakmici u kojoj su pokazali da će ove sezone biti ozbiljan faktor u Superligi.

Trener Nišlija Nenad Lalatović je najavio da će ovo biti težak duel jer Spartak ne odgovara Radničkom. Subotičani su dobili pet poslednjih susreta protiv Nišlija, ali su danas prošli kao bosi po trnju protiv mašine Nenada Lalatovića koja igra kao podmazana.

Radnički je bio dominantan u sudaru dva tima koja su nas donedavno predstavljala u evropskim kvalifikacijama.

Nermin Haskić je bio prvi strelac za Radnički u 28. minutu, a do odmora su gosti vodili s 2:0 jer je pogodio Aleksandar Stanisavljević sa bele tačke.

U drugom poluvremenu je Ranđelović povisio na 3:0 u 51. minutu, a Haskić je postavio konačan rezultat u 74. minutu. Na ovom duelu dao je dva gola i upisao je asistenciju. Zaista fantastična partija. Jedini gol tim Vladimira Gaćinovića postigao je u završnici preko Čečarića u 86. minutu. Nedovoljno.

Ovo je četvrta pobeda Radničkog na prvih pet mečeva, a jedini poraz Nišlije su zabeležile protiv Crvene zvezde.

Videćemo može li Lalatovićev tim da izazove večite ove sezone i održi se u samom vrhu gde se sada nalazi. Za sada ovaj tim deluje jako dobro.

SRBIJA 1 - 5. kolo

Čukarički - Proleter 1:0 (0:0)