Lalatovićeva projekcija pala u vodu: Milović srušio bezidejni Radnički

Vreme čitanja: 3min | pon. 12.09.22. | 19:57

Nakon što je Voždovcu u prošlom kolu srušen niz od tri vezana trijumfa, izabranici Nikole Puače se ekspresno vratili na pobednički kolosek u Mozzart Bet Superligi - 1:0

Nije slučajno Nenad Lalatović pred gostovanje Voždovcu u 11. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije rekao da bi iz prve dve utakmice u povratničkom mandatu na klupi Radničkog bio zadovoljan osvajanjem četiri boda. Znao je strateg gostiju da je Krov ove sezone neosvojiva tvrđava. Ne samo da su Zmajevi i večeras zatvorili sve prilaze svom golu, već su se golom Milovića iz 70. minuta postarali da Lalatovićeva projekcija mirnog novog početka u niškom timu padne u vodu – 1:0.

Ne samo da ni na šestoj domaćoj utakmici niko nije uspeo da pobedi Zmajeve u njihovom gnezdu, već je Voždovac i peti put uspeo da sačuva mrežu netaknutom. Za to se pobrinuo pouzdani štoperski tandem Miloš Milović – Filip Damjanović koji je kao i mnogo puta ove sezone besprekorno funkcionisao uz adekvatnu podršku bekova Stefana Hajdina i Marka Mijailovića.

Ako izuzmemo prethodnu utakmicu na Krovu kada je surdulički Radnik nastradao sa 4:1, Voždovac nas je od starta sezone navikao da u saradnji sa rivalima koji dolaze u Zaplanjsku ulicu ne režira previše sadržajna prva poluvremena. Nije mnogo drugačije bilo ni večeras pošto su u prvoj polovini utakmice jedine dve situacije vredne pomena stale u raspon od šezdesetak sekundi između 15. i 16. minuta. Prvo je Sava Petrov povukao loptu u levo i sa ivice šesnaesterca šutirao pravo u Miloša Krunića koji je odlično zaštitio bliži ugao, da bi ubrzo Stefan Purtić opasno zapretio iz slobodnjaka koji je na 17 metara od gola gostiju iznudio Nikša Vujanović. Ipak, lopta je išla pravo u spremnog Dimitrija Stevanovića.

I u drugom delu slična priča. Prazan hod do 70. minuta, a onda sudbonosni prekid. Izveo ga je Mijailović, a Milović se usidrio i glavom prebacio 18-godišnjeg čuvara mreže Dimitrija Stevanovića. Ostalo je Nišlijama sasvim dovoljno vremena da pojure izjednačenje i eventualni drugi remi zaredom, ali nisu Bog zna koliko uradili po tom pitanju. Zbog toga su i četvrtu utakmicu zaredom u rebusu ostali u rebusu kako postići gol na Krovu. Najbliži su bili posle udarca rezerviste Ognjena Ajdara iz 79. minuta koji je posle gužve u šesnaestercu šutirao visoko preko gola.

Veliki posao u odbrani Radničkog tomok čitave utakmice radio je Mbouri Jamkam, izbacio je sijaset lopti iz svog kaznenog prostora, dobio nekoliko duela, ali je nestao u 70. minutu kod gola Milovića koji je Real sa Nišave ostavio na brojci od svega devet bodova posle 11. kola.

Za to vreme Voždovac je skočio na deobu četvrtog mesta sa TSC-om sa sjajnih 20 bodova. Ali još bitnije, ekspresno se vratio na pobednički kolosek nakon što su mu Nikola Čumić i Vojvodina u nadoknadi vremena u prošlom kolu srušili niz od tri trijumfa.

Na kraju neuspešan povratnički debi za Nenada Lalatovića kojeg na Čairu očekuje mnogo posla sa timom i igračima koje nije lično selektirao.