©Reuters

Lanus je mogao samo ovako da padne! Evrogol Gonzala Pjovija zapalio Aveljanedu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 28.02.23. | 01:36

Rasing naneo prvi poraz sastavu Franka Kudelke u argentinskom prvenstvu - 2:1

Tako je dobro igrao Lanus i tako je samouvereno delovala ta pobednička serija ekipe Franka Kudelke na otvaranju argentinskog šampionata, da je bio neophodan neki spektakularan trenutak protivnika da bi se odsvirao kraj tom fantastičnom nizu. Takav momenat dogodio se večeras u Aveljanedi, gde je domaći Rasing srušio dosadašnjeg lidera evrogolom Gonzala Pjovija u 58. minutu utakmice - 2:1 (1:1).

Ekipa Fernanda Gaga je morala dva puta da stiže do vođstva da bi slomila otpor odličnog rivala. Rasing je prvi put na meču poveo u 26. minutu, pogotkom Matijasa Rohasa, ali su gosti izjednačili u poslednjim trenucima prvog poluvremena preko Raula Loaize. Kolumbijskom vezisti je kod izjednačenja asistirao Paragvajac Hose Kanale Domingez.

Rasing je od početka do kraja meča bio agilniji tim, imao je značajno veći posed lopte i više opasnih šansi. Ipak, sve to verovatno ne bi bilo dovoljno da nije bilo trenutka velike inspiracije Gonzala Pjovija u 58. minutu utakmice.

Odlični levi bek, koji je ove godine već pogađao, prvo u Superkupu protiv Boke, ali i prošlog vikenda protiv Arsenal Sarandija, još jednom je pokazao kakav je izvođač prekida. Lopta je bila na nekih dvadesetak metara udaljenosti od gola Lukasa Akoste, malo iskosa sa leve strane. Iako je situacija bila pogodnija za dešnjake, Pjovi se odlučio za udarac i gađao u golmanov ugao. Lopta je imala takvu putanju da je pogodila same leve rašlje nemoćnog čuvara mreže Lanusa.

Pjovi se nakon eksplozije oduševljenja domaće publike prsto bacio na travu od neverice i uzbuđenja. Do kraja utakmice je bilo više od pola sata, ali se rezultat više nije menjao. Iskreni ljubitelji fudbala bi se sigurno složili da bi bilo nepravedno da je neki drugi pogodak poremetio ovako spektakularan trenutak odluke.

ARGENTINA 1 - 5. KOLO

Belgrano - Tigre 0:2 (0:0)