Late Late se raspucao, šesti gol za mesec dana!

Vreme čitanja: 3min | sre. 10.04.24. | 23:43

Napadač iz Obale Slonovače ponovo pogodio u remiju sa Halom

Teško će se Midlzbro u preostala četiri kola izboriti za mesto u baražu za promociju u Premijer ligu, ali ako uspe najveće zasluge poneće Emanuel Late Lat.

Letošnja želja Crvene zvezde blista otkako se od oporavila od povrede, a fantastičnu formu potvrdila je i u večerašnjem remiju sa Halom u 42. kolu Čempionšipa, kojem je doprineo golom, šestim u poslednjih mesec dana - 2:2 (2:1).

Mučio se Mildzbro bez Late Lata početkom godine. Otkako se napadač iz Obale Slonovače povredio u FA kupu protiv Čelsija početkom januara, ekipa Majkla Kerika dobila je samo dve od sedam utakmica u svim takmičenjima, ali je povratkom bivšeg fudbalera Atalante značajno podigla formu.

Od trenutka kada se Late Lat vratio na teren, Mildzbro je pretrpeo samo dva poraza na deset prvenstvenih utakmica, i mada bi bilo nezahvalno reći da je jedini zaslužan za bolje rezultate, doskorašnji član Sankt Galena umnogome im je doprineo. Protiv Noriča pre mesec dana pogodio je za preokret (3:1), potom načeo Kvins Park Rendžers (2:0), golom u poslednjem minutu doneo bod protiv Sautemptona (1:1), a sa dva pogotka izborio sva tri boda u okršaju sa Svonsija.

Golgeterski niz nastavio je i večeras na MKM stadionu u Halu zatresavši mrežu rivala već u četvrtom minutu, ali je već do poluvremena domaćin preokrenuo rezultat, te je gol ofanzivca Mildzbroa Fina Azaza iz 71. minuta bio dovoljan 'samo' za bod.

Tako je tim sa Riversajda ostao na devetom mestu sa šest bodova manje od Noriča, koji drži šestu poziciju, poslednju što vodi u plej-of.

Late Latu je večerašnja utakmica protiv Hala bila 32. u svim takmičenjima od dolaska u klub, a gol trinaesti. Jedanaest je postigao u Čempionšipu i još dva u Liga kupu.

(gol Late Lata pogledajte na 0:15)

Veliku priliku da makar na kratko preuzme čelo tabele propustio je Ipsvič pošto je na svom terenu odigrao bez golova sa Votfordom. Stoga će lider Lester, koji ima meč manje od Ipsviča i trećeplasiranog Lidsa, imati priliku da se odvoji na vrhu ukoliko dobije zaostali meč. Svonsi se ubedljivom pobedom nad Stoukom pred svojim navijačima (3:0) udaljio od opasne zone, dok se Vest Bromvič Albion učvrstio na petom mestu trijumfom nad Roteramom (2:0).