Troj Dini, kapiten Votforda (©Reuters)

Lavovi usporili Votford, ali nikako da prorade kod kuće

Vreme čitanja: 1min | uto. 26.01.21. | 22:51

Remi u Londonu, pobeda Bristol sitija

Dve utakmice Čempionšipa igrane su ovog utorka. U Londonu su u utakmici iz 22. kola snage odmerili Milvol i Votford, dok je Bristol Siti u redovnom 26. kolu dočekao Hadersfild i opravdao ulogu favorita pobedom 2:1, za razliku od susreta na "Denu", koji je završen bez golova.

Bristol je do pobede i pomaka na osmo mesto došao golovima Famare Diediodua u 22. i 26. minutu. Gosti su uspeli samo da ublaže poraz u drugom poluvremenu, kada je Žuninjo Bakuna bio precizan u 59. minutu.

Votford se bodom sa Milvolovog stadiona popeo na drugo mesto, pošto sada ima jedan više od Svonsija, ali i čak dve utakmice više, dok od vodećeg Noriča ima meč manje i šest bodova zaostatka.

Tim koji je do nedavno s klupe vodio Vladimir Ivić po viđenom je bio bliži porazu, pošto je Džo Kuper u nadoknadi prvog poluvremena pogodio stativu. Bilo je to najveće uzbuđenje u ovom meču, 10. uzastpnom u kom Milvol nije uspeo da pobedi kod kuće.