LE: Junajted se patio na Kipru sa Ronaldom i najjačim timom, Ten Hag izmenama okrenuo meč (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 06.10.22. | 20:42

Real Sosijedad prošao, PSV bacio petardu u Švajcarskoj, Lacio opet razočarao

Mančester Junajted je u jednom trenutku bio poslednji na tabeli u grupi sa Real Sosijedadom, Omonijom i Šerifom. Delovalo je i večeras da se Junajtedove muke nastavljaju ali je nekako uspeo da iščupa pobedu na Kipru. Uz igru koja je opet poslala zabrinjavajuće signale. Slaba realizacija i olako primljeni golovi...

Nakon debakla u gradskom derbiju, Erik Ten Hag je protiv Omonije izveo najjači mogući tim ali je tek izmenama na poluvremenu uspeo da preokrene rezultat i upiše trijumf 3:2.

Donbro je Junajted počeo, najistureniji Kristijano Ronaldo je prvi zapretio ali nije stigao do 700. gola u karijeri. Brazilac Antoni je takođe ulazio u šanse, golman Fabinjo ga je sprečio da postigne evrogol sa 25 metara...

Omonija se dobro branila i čekala šansu iz kontranapada. Znala je da Junajtedova odbrana kad-tad mora da upali zeleno svetlo. I desilo se to posle pola sata igre. Sančo i Malasija su ni iz čega naparavili šansu domaćima, Holanđanin je napravio kardinalan kiks i lansirao Omoniju u kontru. Bruno je sjajno istrčao, odradio veći deo posla a Iranac Ansarifard završio udarcem pod prečku De Heinog gola.

Ten Hag je na poluvremenu izvadio Sanča i Malasiju, uveo Šoua i Rašforda i pogodio. Rašford je iskoristio lošu reakciju Nemanje Miletića na dugu loptu, sjajno primio loptu, rešio se srpskog defanzivca i poslao neodbranjivu plasirku u dalji ugao.

Ubrzo je u igru ušao Antoni Marsijal i još jednom solo akcijom i šutem sa distance pored Miletića preokrenuo rezultat.

Kada je Rašford na asistenciju Ronalda pogodio za 3:1, delovalo je da je meč rešen. Ali Junajtedova odbrana ne može bez drame. Nonšalantno je dopustila domaćima da postignu i drugi gol u 85. minutu pa je rezultatska neizvesnost trajala do poslednjeg zvižduka. Na kraju, dostojanstven poraz Ominije i pobeda koja Junajted ipak šalje na siguran kolosek u grupi.

A u istoj grupi, Real Sosijedad ima maksimalan učinak i suštinski je prošao dalje. Baskijski tim je bez većih problema savladao Šerif u gostima (2:0) na krilima Davida Silve i na dobrom je putu da kao prvoplasirani obezbedi evropsko proleće i izbegne plej-of protiv nekog od trećeplasiranih iz Lige šampiona. Španci su načeli Moldavce na početku drugog poluvremena posle prelepe akcije i topovskog šuta Davida Silve pod prečku. Bili su bolji i do tada ali nisu iskoristili šanse.

Sve dileme je rešio Elustondo golom glavom ali veća majstorija je bila asistencija i centaršut Braisa Mendeza.

Najubedljiviju pobedu dana je ostvario PSV Ajndhoven koji je u gostima deklasirao Cirih 5:1. Filipsovci su za pola sata napunili mrežu švajcarskog šampiona, a junak je bio mladi belgijski napadač Jorbe Vertesen koji je dao dva gola u prvih 15 minuta. Bili su mu to prvi golovi još od februara kada su počeli problemi sa povredama. Dvostruki strelac je bio i prva zvezda tima Kodi Gakpo, a jedan pogodak je postigao mladi vezista Ćavi Simons.

Lacio je nastavio po sistemu toplo-hladno i posle sjajne igre protiv Specije opet razočarao. Samo 0:0 u gostima protiv Štruma iako je Sari izveo najjači sastav sa Imobileom i Sergejom. Ispromašivali su se Rimljani i polako im se komplikuju šanse za prolazak grupe.