Leon se mučio protiv fenjeraša, ali nastavio poteru za Monterejem

Vreme čitanja: 1min | sub. 25.03.23. | 06:05

Mazatlan ostao zakucan za dno tabele (1:2)

Zaostali susret 1. kola meksičke Klausure pripao je Leonu koji je savladavši Mazatlan (2:1) nastavio niz dobrih rezultata i poteru za liderom Monterejem.

Iako su gosti poveli već u drugom minutu golom Fidela Ambriza, deset minuta kasnije domaćin je režirao odgovor preko Brajana Kolule. Pogotkom za izjednačenje fenjeraš j pokazao da neće jeftino prodati kožu pred svojom publikom, međutim gol Brajana Rubija u 81. minutu doneo je prevagu i uticao da poslednjeplasirani tim u meksičkom prvenstvu ostane praznih šaka i pretrpi deseti poraz.

Istovremeno, Klub Leon je ostvario četvrtu uzastopnu pobedu i uz skor od sedam slavlja, tri remija i dva poraza nastavio je poteru za Monterejem koji ima sedam bodova više.

Klub Leon pobedom je režirao i idealnu uvertiru u veoma važne izazove pošto će u narednom kolu odmeriti snage sa Klub Amerikom, a potom će u okviru Konkakaf Lige šampiona da dočeka Violet sa Kariba u okviru četvrtfinalnog dvomeča.