Liga Evrope: Dinamo tri puta u okvir - tri gola; Leverkuzen rasturio Betis, Vardi promašio penal (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 04.11.21. | 23:02

Fener lagano sa Antverpenom

Živ je Dinamo! I na tome u dobroj meri može da zahvali srpskom napadaču Komnenu Andriću (26). Posle neugodnog poraza u Beču (1:2) Modri su se našli u veoma nezavidnoj situaciji, ali pošto su se večeras revanširali Austrijancima (3:1) ponovo imaju sve u svojim rukama. Zagrepčani su izbili na drugo mesto u grupi H i u narednom kolu dočekuju Genk. Ukoliko savladaju Belgijance obezbediće evropsko proleće.

Rapid je kao i u prvoj utakmici vodio, bio na dobrom putu da se u potpunosti vrati u trku za nokaut fazu, ali kako je Dinamo veoma brzo odgovorio i izjednačio povratio je stabilnost i udario temelj preokreta.

Prvi gol za hravatskog šampiona delo je Bruna Petkovića na centaršut Mislava Oršića s boka, dok je drugi put mrežu Rapida zatresao pomenuti Andrić i to nakon veoma lepe akcije.

Nisu Zagrepčani blistali noćas, no ispostavilo se da su za Bečije prevelik zalogaj u Maksimiru. Igrao se 83. minutu kada je Josip Šutalo otklonio sve dileme oko pobednika. Rezervista Marko Bulat je izveo slobodan udarac, snažni štoper pobegao čuvarima i pogodio glavom.

Iz tri šuta u okvirg gola - tri pogotka Dinama.

Mada treba imati na umu da su u finišu meča dva udarca igrača zagrebačkog tima završila na stativi...

Lester je imao šansu da se pobedom nad Spartakom izjednači po broju bodova s Napolijem i tako napravi veliki korak ka drugoj fazi Lige Evrope. Mada je totalno nadigrao Moskovljane - gol primio iz jednog jedinog šuta u okvior gola - na kraju mršavih 1:1. Krivac za ovaj kiks u najvećoj meri jeste ponajbolji igrač Lisica Džejmi Vardi, pošto je u 75. minutu promašio penal. Tačnije, njegov udarac odbranio je golman ruskog sastava...

U jednom od derbija večeri, na Velodromu - 2:2. Golovima u samoj završnici prvog dela i u uvodnim minutima drugog poluvremena Lacio je okrenuo (Felipe Anderson i Ćiro Imobile), ali nije izdržao do kraja. Dimitri Paje doneo je bod Marselju i četvrti remi u ovom izdanju LE.

Uzbudljivo je trebalo da bude i u Leverkuzenu. I bilo je. Ali samo za domaće navijače. Jer Betis se ništa nije pitao. Verkself je odigrao jednu od najboljih partija ove sezone i pregazio španskog predstavnika - 4:0.

Mlađani Musa Dijabi pružio je verovato partiju karijere: prva dva gola je dao, a onda druga dva namestio.