Grujić protiv Linkolna (©Reuters)

Liverpul maltretirao trećeligaša, Grujić upisao prvenac (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 24.09.20. | 22:43

Šampion Engleske gazio u Liga kupu

Pamtiće Marko Grujić utakmicu sa Linkolnom u Liga kupu. Srpski reprezentativac postigao je večeras prvi gol u dresu Liverpula na takmičarskim utakmicama i dao još jednu potvrdu Jirgenu Klopu da ga je s pravom zadržao na Enfildu ovog leta. Ne samo što je postigao gol, nego je Grujić bio u startnih 11 Crvenih.

Liverpul se poigravao sa trećeligašem. Ipak, Linkoln je zavredeo priznanje što je dva puta uspeo da postigne gol najboljem timu u Engleskoj – 7:2 (4:0).

Utakmica je rešena do poluvremena, jer je nakon 45 minuta igre na semaforu stajalo 4:0. Sa dva gola blistao je Kurtis Džons, a serija je nastavljena u drugom delu, kada se i Grujić upisao u strelce. Igrao se 65. minut kada je srpski as došao do lopte na nekih 18 metara od gola, tukao je desnom, a fudbal je prošao kroz šumu nogu i prevario golmana domaćih.

Daleko teži posao imao je Mančester siti, kojeg je Bornmut propisno namučio – 2:1.

Izveo je i Pep Gvardiola kombinovani sastav na teren, a igrač utakmice bio je Fil Foden, koji je namestio prvi gol Delapu, da bi kasnije postigao pogodak i rešio utakmicu.

Poštedu su dobili De Brujne i Sterling, koji su sa klupe gledali utakmicu.