Lud derbi: Garsija šokirao igrače, Paje dao gol pa „izdao“ saigrače (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 04.10.20. | 22:56

Na kraju 1:1 između Liona i Marselja

Kao i obično kada su veliki francuski obračuni u pitanju - mnogo bure. Večeras su igrali Lion i Marselj, a sve što se događalo i pre utakmice i tokom nje sigurno će doneti različite odjeke narednih dana. Meč je završen rezultatom 1:1 (1:1), a Marselj je 70 minuta igrao sa igračem manje posle isključenja Dimitrija Pajea.

Pre meča dogodilo se nešto i zanimljivo i neuobičajeno u isto vreme. Trener Liona, Rudi Garsija, iznenadio je svoje igrače odabirom prvih 11 igrača za Marselj, ostavio je na klupi i Depaja i Dembelea i Paketu, a prema informacijama francuskih medija to je sve izazvalo šok kod igrača, a bilo je tu i ljutnje i čuđenja...

Prvo poluvreme bilo je potpuno ludo i prepuno događanja. Prvo je Dimitri Paje zablistao i postigao jako lep gol u 16. minutu onako iz koraka, gotovo peške, da bi posle tri minuta napravio glupost i ostavio ekipu na cedilu.

Startovao je oštro na skočni zglob protivnika. Dobio je prvo žuti, a onda je on preinačen u direktan crveni karton, pa je Marselj od 19. minuta igra sa igračem manje što je drastično pomoglo Lionu.

Posle isključenja Pajea Lion je napao jako i ubrzo stigao do izjednačenja i to posle penala. Auar je izveo jedanaesterac i pogodio. Svemu je prethodio faul Alvara koji je udario protivnika u nogu, umesto u loptu. Marselj se žalio, ali mu to nije mnogo pomoglo.

Čak je Lion uspeo pred kraj prvog poluvremena da postigne i drugi gol kada je Tino Kadevere posle odbitka došao do šanse i gola, ali je taj pogodak posle gledanja VAR-a poništen zbog ofsajda. Pa se na poluvreme otišlo s rezultatom 1:1.

Lion je imao veliku šansu na startu drugog poluvremena kada je Kadevere opet bio u šansi. Probao je glavom posle centaršuta Duboe, a lopta je prošla malo iznad prečke.

Srpski fudbaler Nemanja Radonjić bio je na klupi na ovoj utakmici, a ušao je u igru u 62. minutu umesto Darija Benedeta.

Imao je Radonjić dobar pokušaj dodavanja u 72. minutu, ali je dodavanje bilo presečeno. Marselj je bio opasan u tom momentu iako je imao igrača manje.

Lion je uzvratio na 10 minuta pre kraja kada je Mendes pogodio stativu i nije imao sreće u tom momentu, lako je mogao da donese trijumf Lavovima koji su bili bliži pobedi.

FRANCUSKA 1 – 6. KOLO

PSŽ- Anže 6:1 (2:0)