Maravilloso: Đurđević pogodio s 30 metara! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 06.01.22. | 20:42

Hihon posle preokreta savladao Viljareal - 2:1

Nije efikasan kao prošle sezone (22 gola), ne igra možda na nivou na kom smo navikli da ga gledamo, međutim Uroš Đurđević će početak ove 2022. pamtiti po lepom. Mada je utakmicu Kupa kralja protiv Viljareala počeo sa klupe, srpskom napadaču bilo je potrebno manje od tri minuta od ulaska u igru da postigne novi, sedmi pogodak ove sezone. I to kakav. Ne samo da je doneo izjednačenje u 66. minutu svom Sportingu, nego je otvorio veliki preokret svoje ekipe, koja je eliminisala učesnika ovogodišnje Lige šampiona u 1/16 finala Kupa kralja - 2:1 (0:0).

Gosti su poveli na ovom meču preko Raula Albiola u 48. minutu, ali su kasnije posustali. Đurđević je na teren ušao u 62. minutu umesto Berta Gonzalesa, posle čega je domaćin izvršio ogroman pritisak i naterao Žutu podmordnicu na kapitulaciju. Đurđević je postigao gol za TV špice, ali se tu nije stalo. Sve je bilo rešeno u 88. minutu, kada je nakon fenomenalane razmene pasova lopta stigla do Ukrajinca Bogdana Milovanova, koji je precizno pogodio sa desne strane.

Nikakvih problema kada je u putanju plasman u osminu finala nije imala Sevilja, koja je slavila na gostovanju Saragosi (2:0) golovima Žila Kundea i Rafe Miru. Dosta problema na gostovanju u Fuenlabradi imao je Kadiz, ali je ipak uspeo da prođe dalje golom Tomasa Alarkona u trećem minutu nadoknade (1:0). Đirona je istim rezultatom eliminisala Osasunu, a jedni pogodak dao je David Hunka u šestom minutu.